• 6 .Clermont Foot 63 (9 pkt.)
  • 7 .FC Lorient (9 pkt.)
  • 8 .Montpellier HSC (8 pkt.)

Liga francuska - 10. kolejka Ligue 1: AS Monaco - Stade Rennes FC 3-2 (1-1)

20 października na Stade Louis II odbył się pojedynek 10. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami AS Monaco i Stade Rennes. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem AS Monaco 3-2. Mecz obejrzało 6 763 widzów.

10. kolejka Francja - Ligue 1
2019-10-20 17:00 | Stadion: Stade Louis II | Widzów: 6763 | Arbiter: H. Ben El Hadj
A. Hunou 48'

Zespół AS Monaco przed meczem zajmował 16. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AS Monaco w trzeciej minucie spotkania, gdy Wissam Ben Yedder zdobył pierwszą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie siedem strzelonych goli. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Islam Slimani.

Piłkarze gości odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 12. minucie gola wyrównującego strzelił Christ-Emmanuel Maouassa. Przy strzeleniu gola pomagał Adrien Hunou.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Tuż po przerwie drużyna gości pokazała swoją wyższość. W 48. minucie na listę strzelców wpisał się Adrien Hunou.

W 54. minucie kartką został ukarany Islam Slimani, zawodnik gospodarzy.

Jedenastka gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 56. minucie Islam Slimani wyrównał wynik meczu. Przy zdobyciu bramki asystował Cesc Fabregas.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Stade Rennes: Eduardowi Camavindze w 57. i Jorisowi Gnagnonowi w 59. minucie. W 65. minucie Ruben Aguilar został zastąpiony przez Benjamina Henrichsa. Niedługo później trener AS Monaco postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Keita Baldé, a murawę opuścił de Nascimento.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 90. minucie, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Kamilowi Glikowi i Benowi Halfonowi.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Bramkę na 3-2 zdobył po raz drugi w doliczonej trzeciej minucie starcia Wissam Ben Yedder. Asystę przy golu zanotował Keita Baldé.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-2.

Romain Jules Salin
65′ Ruben Aguilar
Damien Da Silva
Benoît Badiashile Mukinayi
Joris Gnagnon59′
90′ Kamil Glik
Jeremy Morel
78′ . Jemerson
Hamari Traoré88′
Tiemoué Bakayoko
Adrien Hunou  48′ 79′
88′ Cesc Fabregas
Benjamin Bourigeaud
Adrien Sebastian Silva
Eduardo Camavinga57′
 3′, 90′ Wissam Ben Yedder
Ben Halfon90′
 56′ 54′ Islam Slimani
Christ-Emmanuel Faitout Maouassa  12′
Gil Bastião Dias
M'Baye Babacar Niang79′
Danijel Subaszić
Pépé Bonet Kapambu
65′ Benjamin Henrichs
Jérémy Gelin
Guillermo Alfonso Maripán Loaysa
Gerzino Nyamsi
Arthur Zagre
Gnantin Yann Gboho79′
88′ Gabriel Boschilia
Rafik Guitane88′
Jean-Kévin Augustin
James Edward Lea Siliki
78′ Keita Baldé Diao
Theoson-Jordan Siebatcheu79′

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom AS Monaco, natomiast zawodnikom gości przyznał trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.