• 6 .AS Monaco (7 pkt.)
  • 7 .Olympique Marsylia (7 pkt.)
  • 8 .Paris Saint-Germain (6 pkt.)

Liga francuska - 1. kolejka Ligue 1: Montpellier HSC - Olympique Lyon 2-1 (1-0)

15 września na Stade de la Mosson odbyło się starcie 1. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami Montpellier HSC i Olympique Lyon. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Montpellier HSC 2-1. Na stadionie zasiadło 4 114 widzów.

1. kolejka Francja - Ligue 1
2020-09-15 21:00 | Stadion: Stade de la Mosson | Widzów: 4114 | Arbiter: F. Letexier
Montpellier HSC
Olympique Lyon
2
1
T. Savanier 38',59'
M. Depay 82'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Andy'ego Delorta z Montpellier HSC (”MHSC”), a w 36. minucie Brunona Guimarãesa z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Montpellier HSC w 38. minucie spotkania, gdy Téji Savanier strzelił z karnego pierwszego gola. W 44. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Houssem Aouar osłabiając tym samym zespół gości.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry arbiter ukarał żółtą kartką Karla Toko, piłkarza gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Montpellier HSC.

W 55. minucie za Brunona Guimarãesa wszedł Jean Lucas. W tej samej minucie w zespole ”Les Gones” doszło do zmiany. Memphis Depay wszedł za Philanę Kadewere'a.

Drużyna Olympique Lyon ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 59. minucie Téji Savanier ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 2-0. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Mihailo Ristić.

W 62. minucie żółtą kartkę otrzymał Jordan Ferri z Montpellier HSC. W 63. minucie boisko opuścili piłkarze ”MHSC”: Florent Mollet, Stephy Mavididi, a na ich miejsce weszli Jordan Ferri, Andy Delort. Chwilę później trener Olympique Lyon postanowił wzmocnić formację obronną i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Jasona Denayera. Na boisko wszedł Melvin Bard, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

W tej samej minucie Karl Toko został zmieniony przez Mathisa Cherkiego, a za Gnaly'ego Corneta wszedł na boisko Moussa Dembélé, co miało wzmocnić drużynę Olympique Lyon. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Téjego Savaniera na Jorisa Chotarda. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę dostał Hilton, zawodnik ”MHSC”. Hilton z ”MHSC” w 81. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w 71. minucie. Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił z rzutu karnego Memphis Depay. To już czwarte trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 86. minucie w zespole Montpellier HSC doszło do zmiany. Salomon Sambia wszedł za Gaëtana Laborde'a. Drużynie Olympique Lyon zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Montpellier HSC.

Joachim Andersen
71′ 81′ Vitorino Hilton da Silva
Jason Denayer68′
Arnaud Souquet
Léo Dubois
Pedro Filipe Teodósio Mendes
Antonio Guedes Marcelo
 38′ (k.), 59′ 75′ Téji Savanier
Houssem Aouar44′
62′ 63′ Jordan Ferri
Maxence Caqueret
Damien Vincent Denis Le Tallec
Bruno Guimarães Rodriguez Moura36′ 55′
Mihailo Ristić
Philana Tinotenda Kadewere55′
86′ Gaëtan Laborde
Karl Brillant Toko Ekambi45′ 68′
7′ 63′ Andy Delort
Sinaly Diomande
75′ Joris Chotard
Youssouf Koné
Keagan Dolly
Jean Lucas de Souza Oliveira55′
63′ Florent Mollet
Mathis Rayan Cherki68′
86′ Salomon Junior Sambia
Moussa Dembélé75′
63′ Stephy Alvaro Mavididi
Memphis Depay55′  82′ (k.)
Il-Lok Yun

Sędzia pokazał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom gospodarzy, natomiast ”Les Gones” przyznał dwie żółte i jedną czerwoną.

Drużyna Montpellier HSC w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.