Reklama

Reklama

League 1. PSG nie obniży kwoty odstępnego za Neymara

Francuskie media donoszą, że Neymar nie zmieni tego lata klubowych barw. Brazylijczyk ma zostać w PSG przez kolejny rok, ponieważ klub zaporową ceną uniemożliwi jego powrót do Barcelony.

Powołując się na wiarygodne źródła, prognozę najbliższej przyszłości Neymara kreśli obszernie "Le Parisien". Gwiazdor ma ponownie zamieszkać w Hiszpanii dopiero w roku 2021. Wcześniej będzie to niemożliwe z uwagi na kryzys ekonomiczny spowodowany przez pandemię Covid-19.

Saga z przeprowadzką Brazylijczyka do Hiszpanii trwa od parunastu miesięcy. Zawsze gdy wydawało się, że transfer do Barcelony jest na ostatniej prostej, dementowano gorące spekulacje zwykle w ciągu doby. Tym razem media chłodzą temperaturę dyskusji.

Wedle najnowszych ustaleń paryski klub, dbając o interes finansowy, nie obniży kwoty odstępnego za swojego najlepszego zawodnika. Wynosi ona blisko 200 mln euro. A na taki wydatek Barcelona nie może sobie obecnie pozwolić. Niewykluczone, że mimo to postara się pozyskać piłkarza, proponując wariant uwzględniający rozliczenie bezgotówkowy.  

Reklama

Neymar został graczem PSG latem 2017 roku. Kosztował wówczas rekordowe 222 mln euro. Podpisał pięcioletni kontrakt, co oznacza, że na jego transferze będzie można zarobić najpóźniej w przyszłym roku. Szejkowie z Paryża zechcą odzyskać chociaż część zainwestowanej kwoty.   

Można zakładać w ciemno, że kibice z Camp Nou przywitają 28-latka entuzjastycznie. Zawodnikiem Barcelony był już w latach 2013-17. W tym czasie dwukrotnie został mistrzem kraju, wygrał Champions League i święcił triumf w Klubowych Mistrzostwach Świata.

Jego indywidualne statystyki z tamtego okresu robią wrażenie. Dla "Blaugrany" rozegrał w sumie 186 meczów i strzelił w nich 105 goli. Dołożył do tego 77 asyst.

UKi

Reklama

Reklama

Reklama