Reklama

Reklama

Lavezzi i Cavani odsunięci od składu PSG

Urugwajczyk Edinson Cavani i Argentyńczyk Ezequeil Lavezzi nie zagrają w dwóch najbliższych meczach w barwach Paris St. Germain i nie będą przez tydzień trenować z ekipą - to kara za spóźniony powrót piłkarzy po przerwie świątecznej.

Odsunięcie od składu oznacza, że nie wystąpią w Montpellier w poniedziałkowym meczu Pucharu Francji oraz spotkaniu ligowym w następny weekend przeciw Bastii.

Nie ujawniono kary finansowej wobec zawodników, którzy święta spędzali w Ameryce Płd. ze swoimi rodzinami. Obydwaj wrócili zbyt późno, by zdążyć na obóz treningowy PSG, trzeciej drużyny tabeli ligi francuskiej na półmetku rozgrywek, w Maroku.

"Przedkładanie własnych interesów nad grupowymi jest niebezpieczne dla każdej drużyny. Tym bardziej dla nas w momencie, gdy potrzebujemy pozytywnej motywacji przed kolejnymi wyzwaniami. Będziemy śledzić rozwój sytuacji i za tydzień zadecydujemy, czy wrócą do zespołu" - powiedział trener Laurent Blanc.

Reklama

Cavani kosztował PSG 64 miliony euro, a Lavezzi 26 mln euro.

W rundzie jesiennej PSG uznawany za faworyta doznał tylko jednej porażki, ale zremisował aż osiem spotkań, co odbiło się na jego pozycji w tabeli. Pierwsza w nowym roku kolejka jest zaplanowana na 9-11 stycznia.


Reklama

Reklama

Reklama