• 6 .RC Strasbourg Alsace (26 pkt.)
  • 7 .AS Monaco (26 pkt.)
  • 8 .Angers Sporting Club de l'Ouest (25 pkt.)

Kylian Mbappe zapewnił PSG zwycięstwo

W pierwszym meczu 10. kolejki Ligue 1 PSG pokonało Angers 2-1. Paryżanie musieli radzić sobie m.in. bez Neymara i Leo Messiego. Grał za to Kylian Mbappe, który był kluczową postacią swojego zespołu. Jego asysta i gol z rzutu karnego zapewniły zwycięstwo ekipie z Parc des Princes.

Trener paryżan Mauricio Pochettino musiał obyć się w piątkowy wieczór bez kilku swoich gwiazd. Leo Messi, Angel Di Maria, Leandro Paredes, Marquinhos oraz Neymar w nocy z czwartku na piątek rozgrywali mecze reprezentacyjne w ramach eliminacji do mistrzostw świata, natomiast Sergio Ramos i Keylor Navas kontynuują proces rehabilitacji po kontuzji.

Mimo wielu absencji cel ekipy PSG mógł być tylko jeden - komplet punktów.

W pierwszych minutach gospodarze rzeczywiście przeważali. Kontrolowali przebieg gry, rozgrywali piłkę i próbowali atakować. "Próbowali" - to chyba odpowiednie słowo, bo o klarownych sytuacjach bramkowych nie było mowy.

PSG zaskoczone. Angers na prowadzeniu

Piłkarze Angers za to rozkręcali się niemal z każdą minutą. Byli coraz bardziej śmiali w swoich atakach przeprowadzanych w wysokim tempie. Na wyróżnienie zasługiwał zwłaszcza duet Sofiane Boufal - Angelo Fulgini.

Obaj nie wykorzystali wprawdzie kilku sytuacji, lecz nie zrazili się i w 36. minucie przeprowadzili akcję bramkową - Boufal zagrał z prawej flanki przed bramkę PSG, do podania dopadł Fulgini i było 0-1.

Tuż przed przerwą w "szesnastce" gości świetnie odnalazł się Ander Herrera. Uderzył nawet głową na tyle skutecznie, że piłka odbita od słupka i wpadła do siatki. Wcześniej jednak dał się złapać na spalonym. Pierwsza połowa zakończyła się więc niespodziewanym prowadzeniem ekipy Angers.

Mbappe z asystą i golem. Reprezentant Francji dał PSG zwycięstwo

Po zmianie stron paryżanie wciąż grali niemrawo, ale w końcu zdołali doprowadzić do wyrównania. Gola strzelił Danilo, wykorzystując dogranie Mbappe.

Z każdą minutą PSG coraz groźniej atakowało. W końcówce gospodarze wywalczyli rzut karny. Po strzale głową Mauro Icardiego piłka trafiła w rękę Pierricka Capelle'a. Sędzia nie był pewny swojej decyzji, ale po obejrzeniu sytuacji na monitorze, wskazał na "wapno". Z 11. metrów pewnie trafił Mbappe i zapewnił paryżanom zwycięstwo.

Chwilę później wynik mógł podwyższyć Georginio Wijnaldum. Trafił jednak w słupek.

Przed przerwą reprezentacyjną PSG przegrało z Rennes 0-2. Wcześniej miało komplet punktów. Teraz podopieczni Mauricio Pochettino powrócili na zwycięską ścieżkę i z 27 punktami są liderem Ligue 1.

10. kolejka Francja - Ligue 1
2021-10-15 21:00 | Stadion: Parc des Princes | Widzów: 47646 | Arbiter: Bastien Dechepy
Paul Jean François Bernardoni
72′ Colin Dagba
Vincent Manceau
Jan Thilo Kehrer
Romain Thomas87′
Presnel Kimpembe
Ismaël Traoré
63′ Abdou Diallo
Jimmy Cabot
72′ Ander Herrera Agüera
Batista Mendy
90′ Marco Verratti
Pierrick Capelle85′
 69′ Luis Helio Pereira Danilo
Thomas Mangani
63′ Alcantara Rafinha
Angelo Fulgini  36′ 77′
Mauro Emanuel Icardi Rivero
Mohamed-Ali Cho64′
 87′ (k.) 90′ Kylian Mbappé
Sofiane Boufal77′
Sergio Rico
Danijel Petković
63′ Juan Bernat
Souleyman Doumbia
72′ Achraf Hakimi Mouh
Enzo Ebosse
Nuno Alexandre Tavares Mendes
Antonin Bobichon
90′ Eric Junior Dina Ebimbe
Azzedine Ounahi77′
72′ Julian Draxler
Mathias Pereira Lage
Ismaël Gharbi
Waniss Taibi
Idrissa Gana Gueye
Stéphane Bahoken77′
63′ Georginio Wijnaldum