Reklama

Reklama

Kylian Mbappe pobił rekord Thierry'ego Henry'ego

17-letni Kylian Mbappe pobił w weekend rekord Thierry'ego Henry'ego, zostając najmłodszym strzelcem AS Monaco w historii. Należał on do starszego z Francuzów od prawie 21 lat.

Henry swojego pierwszego zawodowego gola strzelił 29 kwietnia 1995 roku również w wieku 17 lat, kiedy Monaco pokonało Lens 6-0.

Osiągnięcie Henry'ego przetrwało prawie 21 lat, aż do soboty, gdy Mbappe, młodszy w momencie bicia rekordu zaledwie o kilka miesięcy, poprawił je w meczu z Troyes (3-1), trafiając w 90. minucie.

Mbappe, którego nie było jeszcze na świecie, kiedy Henry ustanawiał swój rekord, już jest łączony z gigantami światowej piłki: Realem Madryt, Liverpool FC i Arsenalem Londyn.

Zobacz sytuację w Ligue 1

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama