• 7 .OGC Nice (25 pkt.)
  • 8 .RC Strasbourg Alsace (23 pkt.)

Krychowiak rezerwowym pierwszy raz od grudnia

Grzegorz Krychowiak po raz pierwszy od 22 grudnia nie znalazł się w wyjściowym składzie Reims w piłkarskiej ekstraklasie Francji. Drużyna z północy kraju zremisowała w sobotę bezbramkowo z Nantes w czwartej kolejce rozgrywek.

Krychowiak pojawił się na boisku w 56. minucie, ale ani on, ani żaden inny piłkarz nie zdołali zmienić wyniku spotkania.

Decyzją trenera reprezentant Polski po raz ostatni nie znalazł się w wyjściowym składzie pod koniec 2012 roku, gdy Reims - wówczas w roli beniaminka - grało na wyjeździe z Lorient. Krychowiak wszedł wtedy na plac gry po przerwie.

23-letni pomocnik nie brał udziału w spotkaniu z Lille 10 maja, ale wówczas pauzował za kartki.

We wcześniejszym sobotnim meczu kolejną porażkę - czwartą z rzędu, wliczając wszystkie rozgrywki - poniósł Olympique Lyon. Podopieczni Remiego Garde'a przegrali 1-2 na boisku Evian Thonon Gaillard FC.

Drugie zwycięstwo odniósł z kolei broniący tytułu zespół Paris Saint-Germain, który zdobył dwie bramki dopiero w doliczonym czasie meczu z beniaminkiem Guingamp. Na listę strzelców wpisali się rezerwowy Adrien Rabiot oraz - pierwszy raz w tym sezonie - Szwed Zlatan Ibrahimovic. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Lider tabeli Olympique Marsylia zmierzy się w niedzielę z zajmującym trzecie miejsce Monaco.

Ligue 1: sprawdź szczegóły!