Reklama

Reklama

  • 1 .Paris Saint-Germain FC (46 pkt.)
  • 2 .OGC Nice (33 pkt.)
  • 3 .Olympique Marsylia (33 pkt.)
  • 4 .Stade Rennes FC (31 pkt.)
  • 5 .Montpellier HSC (31 pkt.)
  • 6 .AS Monaco (29 pkt.)
  • 7 .FC Nantes (28 pkt.)
  • 8 .Lille OSC (28 pkt.)

Koronawirus w piłce. Oficjalnie: rozgrywki Ligue 1 i Ligue 2 zakończone!

Premier Francji Edouard Phillippe ogłosił oficjalnie, że profesjonalne rozgrywki piłkarskie nie zostaną wznowione przed nastaniem września. To formalnie oznacza koniec sezonu 2019/2020 w Ligue 1 i Ligue 2. Spory problem będzie miał PSG, który awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, a nie będzie miał, jak się przygotować do tych rozgrywek.

Tydzień temu sezon zakończono w Holandii. Nie przyznano tytułu mistrzowskiego. Kolejne rozgrywki też nie dokończą sezonu.

Pod względem liczby przypadków koronawirusa Francja jest trzecim najbardziej dotkniętym pandemią krajem w Europie. Odnotowano w niej już ponad 166 tys. przypadków, ponad 23 tys. osób zmarło.

Jako pierwszy informację o przedwczesnym zakończeniu sezonu podał dziennikarz "L’Equipe" Bertrand Latour. 

"W Ligue 1 i Ligue 2 sezon zakończony. Wznowienie możliwe w sierpniu, od sezonu 2020/21" - napisał na Twitterze. 

Reklama

Po godz. 16 potwierdził to rząd. Podjęto jednak decyzję, że sezon będzie mógł ruszyć dopiero od września.

To oznacza, że sezon zawodowy we Francji został nagle zakończony, z powodu pandemii koronawirusa.

Prawie wszystkie zespoły rozegrały mecze 28. kolejki. Nie odbyło się tylko spotkanie pomiędzy Paris Saint-Germain i RC Strasbourg.

Mimo zaległego meczu, PSG i tak jest liderem Ligue 1. Ma 12 punktów przewagi nad Olympique Marsylia.

Rząd nie dał zgody na wznowienie treningów 11 maja, a dziś wydłużył kwarantannę do września. Jeśli zawodowa piłka wróci, to już w ramach rozgrywek 2020/2021.

W maju szefostwo Ligue 1 będzie obradować nad rozwiązaniami przy zielonym stoliku. Dopiero wtedy zostanie ustalone, kto spadł, kto się utrzymał, kto został mistrzem, kto awansował i dla kogo udział w rozgrywkach europejskich nowego sezonu.

Największy problem czeka PSG, które bez rozgrywek ligowych musi się przygotować do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. UEFA na czerwiec zapowiada wznowienie tej najsilniejszej i najbogatszej ligi świata.Paryżanie awansowali już do ćwierćfinału Champions League, eliminując w 1/8 finału Borussię Dortmund. Są jedyną francuską drużyną, która pozostała na placu boju w rozgrywkach europejskich sezonu 2019/2020. 

Zobacz szczegóły Ligi Mistrzów!

MP

Zobacz wyniki, tabelę i najlepszych strzelców Ligue 1

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL