Reklama

Reklama

Kłótnia o Mbappe. Szefowie ligi francuskiej i hiszpańskiej nie gryzą się w język

Kłótnia na szczytach największych lig europejskich. Chodzi o Kyliana Mbappe i jego niedoszły transfer do Realu Madryt. Szef Ligue 1 odpowiedział na atak szefa La Liga.

Wydawało się, że Mbappe, któremu z końcem sezonu wygasał kontrakt z PSG, odejdzie z tego klubu i przeniesie się do Realu Madryt. Mistrzom Francji jednak w ostatniej chwili udało się zatrzymać napastnika, który podpisał nowy, trzyletni kontrakt, oczywiście otrzymując znaczącą podwyżkę.

Reklama

Wywołało to wściekłość Javiera Tebesa, prezesa La Liga, który nazwał tę umowę "zniewagą dla piłki", na co Vincent Labrune, nowy szef Ligue 1, odpowiedział mu, nazywając jego skargi "obraźliwymi oszczerstwami".

Poza tym La Liga w zeszłym tygodniu ogłosiła, że składa skargę do UEFA, organów podatkowych we Francji i Unii Europejskiej w związku z "nieprzestrzeganiem przepisów finansowego fair play przez PSG".

Lebrune zaatakował argument Tebasa, odnosząc to do dwóch hiszpańskich klubów - Realu Madryt i Barcelony, a także wezwał go do "traktowania graczy w naszej lidze i całej Europie z szacunkiem".

Zobacz TOP 5 bramek i interwencji z Ligi Mistrzów - obejrzyj już teraz!

Kłótnia o Mbappe. Vincent Lebrune odpowiada Javierowi Tebasowi

"Dwa wasze kluby - Real Madryt i Barcelona - pobiły wiele rekordów w ciągu ostatniej dekady. Jeśli chodzi o opłaty transferowe, te dwa kluby biły rekord świata sześć razy. Jeśli chodzi o pensje piłkarzy, Real Madryt ma obecnie na ławce dwóch najlepiej opłacanych piłkarzy na świecie" - czytamy we fragmencie listu.

"Jeśli chodzi o zadłużenie, Barcelona ma je na poziomie 1,5 miliarda euro i dzieje się tak pomimo stwierdzenia przez Europejski Trybunał Sprawiedliwości, że Real Madryt i Barcelona skorzystały z prawnej pomocy państwa. Fakt, że publicznie i wielokrotnie zajmujesz stanowisko przeciwko Ligue 1 w tym temacie i oczerniasz naszą ligę i nasze kluby, jest zarówno niedopuszczalny, jak i ewidentnie fałszywy. Nikomu nie umknęło również to, że szczytem nierównowagi konkurencyjnej była niedawna sytuacja z europejską Superligi - założoną przez wasze dwa kluby" - dodano.

Labrune odniósł się również do faktu, że Lionel Messi i Sergio Ramos opuścili La Ligę zeszłego lata, tym samym dołączając do Mbappe i wybierając Francję nad Hiszpanię.

"Teraz twoje oszczerstwa wydają się być skierowane przeciwko Kylianowi Mbappe, który jest powszechnie uznawany za jednego z najlepszych graczy na świecie, ale po prostu nie dołączył do twojej ligi, mimo że otrzymał podobną ofertę. W przeciwieństwie do ciebie, Ligue 1 chwali i promuje graczy zarówno w naszej lidze, jak i w całej Europie - także tych z twojej ligi" - napisano jeszcze w liście.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL