Reklama

Reklama

  • 1 .Paris Saint-Germain FC (27 pkt.)
  • 2 .Racing Club de Lens (18 pkt.)
  • 3 .OGC Nice (17 pkt.)
  • 4 .Angers Sporting Club de l'Ouest (16 pkt.)
  • 5 .Olympique Lyon (16 pkt.)
  • 6 .Olympique Marsylia (14 pkt.)
  • 7 .AS Monaco (14 pkt.)
  • 8 .FC Lorient (14 pkt.)

Klemenz miał nie grać w piłkę, trafił do Valenciennes

Lukas Klemenz, młodzieżowy reprezentant Polski, przed ponad miesiącem trafił do klubu Valenciennes FC. 17-letni zawodnik mógł jednak zadebiutować w T-Mobile Ekstraklasie. Piłkarzem interesowała się Cracovia.

"Chłopak z Odry Opole Lukas Klemens, którego pominęły polskie kluby, podpisuje kontrakt z Valenciennes. Piotr Burlikowski (dyrektor sportowy Cracovii - przyp. red.) pędził 200 kilometrów na godzinę na Pomorze, żeby podpisać z nim umowę przed jego ostatnim meczem w młodzieżowych eliminacjach, ale chłopak już wcześniej zdecydował, że wyjeżdża do Francji" - mówił w "Przeglądzie Sportowym" Mateusz Borek, komentator Polsatu.

Klemenz reprezentował w czerwcu Polskę na turnieju eliminacyjnym mistrzostw Europy do la 19. "Biało-czerwoni" zajęli w nim jednak ostatnie miejsce i odpadli z dalszej rywalizacji.

Reklama

Pomocnik ma bardzo ciekawy życiorys. Jego ojciec jest Amerykaninem, matka Polką, a urodził się w Niemczech. Odkąd skończył trzy miesiące, mieszka w Polsce, dlatego też nigdy nie miał najmniejszych dylematów, jaki kraj reprezentować. Grał w klubach Sparta Prudnik, Fortuna Głogówek, Pomologia Prószków i Odra Opole. Na początku 2012 roku jego przygoda z piłką stanęła pod znakiem zapytania, gdy na testach w Widzewie Łódź zrobiono mu badania kardiologiczne. Usłyszał, że nie może uprawiać sportu.

"Miałem dziurę między przedsionkami serca i krew nie dopływała tam, gdzie powinna. Na szczęście obyło się bez operacji, wystarczył zabieg" - powiedział Klemenz, cytowany przez "Super Express". "Nadal regularnie się badam. Na szczęście wszystko jest w porządku i nic nie stoi na przeszkodzie, żebym grał zawodowo w piłkę" - dodał.

Przerwa w grze trwała rok. Wiosnę 2013 roku Klemenz spędził w Odrze Opole. Teraz trafił Valenciennes, na początek do drużyny B. Jego celem jest jak najszybszy debiut w Ligue 1.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje