Reklama

Reklama

Kamil Glik zawodnikiem AS Monaco

Kamil Glik podpisał kontrakt z AS Monaco. Polski obrońca związał się z klubem czteroletnią umową.

O transferze poinformowało oficjalne konto AS Monaco na Twitterze. Glik pomyślnie przeszedł testy medyczne i podpisał kontrakt do 2020 roku. 

- Monaco było moim pierwszy wyborem od samego początku. Kiedy usłyszałem, że jest mną zainteresowane, od razu powiedziałem "tak", więc negocjacje poszły bardzo sprawnie. Wiem, że to drużyna, która gra, aby wygrywać trofea. We Francji jest jedną z najlepszych ekip, więc jestem szczęśliwy, że mogę tu być - powiedział Glik po podpisaniu kontraktu.

Na razie nie są jeszcze znane szczegóły transferu Polaka. Mówi się, że Monakijczycy zapłacili za reprezentanta Polski 11 milionów euro. Glik stanie się drugim najdroższym Polakiem w historii. Pierwsze miejsce od niedzieli należy do Grzegorza Krychowiaka, który podpisał kontrakt z francuskim PSG. Obaj zawodnicy będą teraz rywalizować w jednej lidze.

Reklama

Glik pięć ostatnich lat spędził we włoskim Torino. Rozegrał tam 171 meczów i strzelił 13 bramek. W Torino był kapitanem drużyny i zawodnikiem uwielbianym przez kibiców. 

W ubiegłym sezonie AS Monaco zajęło trzecie miejsce we francuskiej Ligue 1. Do pierwszego PSG straciło 31 punktów. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL