Reklama

Reklama

Juan Bernat przeszedł z Bayernu Monachium do PSG

Paris Saint-Germain poinformował, że pozyskał Juana Bernata z Bayernu Monachium.

Niemieckie media od dłuższego czasu pisały o tym, że obrońca odejdzie z ekipy mistrza Niemiec. Początkowo nie mógł osiągnąć porozumienia z szefami paryskiego klubu w sprawie swojego kontraktu, ale negocjacje zakończyły się sukcesem.
25-letni piłkarz podpisał trzyletni kontrakt.

Lewy obrońca trafił do Bayernu cztery lata temu z Valencii. Od tego czasu rozegrał w barwach niemieckiego klubu 113 spotkań. Trener Niko Kovacz nie chciał na niego stawiać i wyraził zgodę na transfer.

Transakcja powinna się zamknąć w kwocie 15 mln euro.

Reklama

- Jestem bardzo dumny, że zostałem piłkarzem Paris Saint-Germain. Po moim debiucie w Hiszpanii i doświadczeniach zdobytych w Niemczech, poznam nowy kraj, a szczególnie klub, który w ostatnich latach robił spektakularne postępy. PSG to uznany w Europie klub z piłkarzami światowej klasy, wspaniałym Parc des Princes i wielkimi aspiracjami. Cieszę się też, że będę pracował z Thomasem Tuchelem, który wykonał kawał dobrej roboty w Niemczech - powiedział Juan bernat po podpisaniu kontraktu.

Paryżanie chcieli przeprowadzić też transfer innego obrońcy Bayernu - Jerome'a Boatenga, ale reprezentant Niemiec pozostanie w Monachium.

MZ
Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy