• 6 .Olympique Lyon (16 pkt.)
  • 7 .Stade Rennes FC (15 pkt.)
  • 8 .RC Strasbourg Alsace (14 pkt.)

Icardi zapewnił PSG szóste ligowe zwycięstwo

PSG nadal nie straciło punktów w lidze. W 6. kolejce pokonało 2-1 Olympique Lyon. W doliczonym czasie gry, Mauro Icardi zapewnił paryżanom zwycięstwo.

Paryżanie chcą odzyskać mistrzostwo i nie zamierzają podchodzić do ligowej rywalizacji na pół gwizdka. Wyszli w najmocniejszym zestawieniu. Po raz pierwszy w Ligue 1 zagrało ze sobą trio Messi - Neymar - Kylian Mbappe.

Po dynamicznym początku i atakach z obu stron, mecz się zaostrzył. Już w siódmej minucie żółtą kartką został ukarany Angel Di Maria.

W ataku koledzy szukali Messiego. Rywale jednak spodziewali się takiego rozwiązania i dobrze się bronili, nie zapominając jednak o ataku, choć brakowało stuprocentowych okazji.

Po półgodzinie gry dobrą okazję miał Messi. W polu karnym piętą odegrał mu Neymar. Argentyńczyk znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale nie trafił w bramkę.

Chwilę później argentyński gwiazdor stanął przed szansą zdobycia bramki bezpośrednio z rzutu wolnego. Trafił jednak w spojenie słupka z poprzeczką.

W końcówce pierwszej połowy obie drużyny próbowały groźniej zaatakować, ale nie potrafiły wypracować dobrych pozycji do oddania strzału. W efekcie, do przerwy, bramki nie padły.

Niespodziewane prowadzenie Lyonu i wyrównanie Neymara

W drugiej połowie ten stan rzeczy uległ zmianie. Jednak niespodziewanie wynik otworzyli goście. W 54. minucie, po precyzyjnym uderzeniu przy bliższym słupku, do siatki trafił Lucas Paqueta.

12 minut później PSG wyrównało. Ciężko jednak przychodziło gospodarzom konstruowanie sytuacji, choć często atakowali. Po jednym z takich ataków, sędzia odgwizdał rzut karny. W "szesnastce" faulowany był Neymar. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł sam poszkodowany i pewnie trafił do siatki.

Messi bez gola, PSG z kolejnym zwycięstwem

Messi nie doczekał się swojego gola. W 76. minucie zastąpił go Achraf Hakimi. Argentyńczyk nadal nie zaliczył debiutanckiego trafienia w barwach PSG.

Wydawało się, że mecz zakończy się remisem. W doliczonym czasie, do siatki głową trafił jednak Mauro Icardi i zapewnił zwycięstwo gospodarzom.

PSG w tym sezonie nie straciło jeszcze punktów w Ligue 1. Wygrało wszystkie sześć ligowych spotkań.

PSG - Olympique Lyon 2-1

Bramka: 0-1 Paqueta (54.), 1-1 Neymar (66. karny), 2-1 Icardi (90.+3)

6. kolejka Francja - Ligue 1
2021-09-19 20:45 | Stadion: Parc des Princes | Widzów: 47611 | Arbiter: Clément Turpin
Malo Gusto
67′ Marquinhos
Jerome Boateng65′
Presnel Kimpembe
Jason Denayer
89′ Nuno Alexandre Tavares Mendes
Emerson Palmieri dos Santos
86′ Ander Herrera Agüera
Maxence Caqueret
6′ 82′ Angel Di Maria
Xherdan Shaqiri79′
 66′ (k.) . Neymar
Karl Brillant Toko Ekambi65′
Idrissa Gana Gueye
Bruno Guimarães Rodriguez Moura
76′ Lionel Messi
Damien Da Silva
76′ Achraf Hakimi Mouh
Habib Ali Keita86′
86′ Georginio Wijnaldum
Bradley Barcola
82′  90′ Mauro Emanuel Icardi Rivero