Reklama

Reklama

Grzegorz Krychowiak nie zagra w meczu o Superpuchar Francji

​Grzegorz Krychowiak nie zagra w meczu o Superpuchar Francji. Polak musi odcierpieć karę zawieszenia za nadmiar żółtych kartek, która została na niego nałożona jeszcze gdy był piłkarzem Sevilli.

Ligue 1. Wyniki, tabela i statystyki - kliknij tutaj!

Paris Saint-Germain 6 sierpnia zmierzy się w meczu o Superpuchar Francji z Olympique Lyon, ale już wiadomo, że w tym meczu nie wystąpi Grzegorz Krychowiak.

Reprezentant Polski jeszcze jako zawodnik Sevilli otrzymał trzy żółte kartki w ostatniej edycji Pucharu Króla i został zawieszony na kolejny mecz w pucharze (także superpucharze) krajowym.

Nieoczekiwanie okazało się, że zawieszenie nałożone przez hiszpańską federację obowiązuje także we... Francji. Francuska federacja otrzymała nawet w tej sprawie specjalne pismo z Hiszpanii.

Reklama

Krychowiak nie zagra zatem w meczu o Superpuchar Francji. W spotkaniu, które odbędzie się w Klagenfurcie w Austrii, nie wystąpi także Maciej Rybus. Piłkarz Lyonu zmaga się z kontuzją.

Co ciekawe, sytuacja podobna do tej, która dotknęła Krychowiaka, miała już miejsce w ubiegłym sezonie. Karę zawieszenia z poprzednich rozgrywek musiał odcierpieć bowiem Nabil Fekir.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL