• 6 .AS Monaco (29 pkt.)
  • 7 .FC Nantes (28 pkt.)
  • 8 .Lille OSC (28 pkt.)

Gol Milika! Ekipa z Marsylii przerwała passę rywala

Stade de Reims uległ Olympique Marsylia 1-3 w 34. kolejce Ligue 1. W zespole gości całe spotkanie zaliczył Arkadiusz Milik. Dwukrotnie trafił do siatki, ale uznane zostało tylko jedno jego trafienie.

A. Milik 45'

Aż przez 38 minut zawodnicy obu drużyn nie byli w stanie oddać strzału w światło bramki. Ale wystarczyły dwa pierwsze celne uderzenia i raptem zrobiło się 1-1. Prowadzenie dał gospodarzom Mbuku, skutecznie uderzając głową po centrze z rzutu rożnego. Trzy minuty później wyrównał Payet - przymierzył bez przyjęcia z 10 metrów nie do obrony.

Arkadiusz Milik z piątą bramką w Ligue 1!

Kiedy wydawało się, że do przerwy utrzyma się remis, do akcji wkroczył niewidoczny do tej pory Milik. Wpisał się na listę strzelców w drugiej minucie doliczonego czasu gry. Świetnie wypatrzył go Payet, a Polak łatwo zwiódł obrońcę i wślizgiem wpakował piłkę z pola bramkowego do siatki!

Po zmianie stron piłkarze Reims rzucili się do odrabiania strat. Ciśnienia wyraźnie nie wytrzymał trener gości, Jorge Sampaoli. Nie minął kwadrans, a został ukarany żółtą kartką.

Większy cios spotkał jednak gospodarzy. W 69. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Faes. To oznaczało, że  Olympique będzie grał z przewagą jednego zawodnika przez blisko pół godziny.

Dmitri Payet bohaterem wieczoru

Chwilę wcześniej Dia znalazł się w sytuacji oko w oko z marsylskim bramkarzem i trafił w słupek. Wydawało się więc, że miejscowi przejmują kontrolę nad spotkaniem - ale tylko przez moment.

Gdy do końca spotkania pozostawało mniej niż 15 minut, na miano bohatera wieczoru zapracował ostatecznie Payet. Tym razem znalazł się niepilnowany na 12. metrze i mierzonym strzałem zmusił Rajkovicia do trzeciej tego dnia kapitulacji.

Kilka chwil później do siatki ponownie trafił Milik, ale arbiter tego gola nie uznał, odgwizdując ofsajd.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Gospodarze aż do dzisiaj mogli się pochwalić serią dziewięciu meczów bez porażki. Piłkarze OM dobitnie udowodnili jednak, że nie zamierzają rezygnować z walki o europejskie puchary.

Stade de Reims - Olympique Marsylia 1-3 (1-2)

Bramki: 1-0 Mbuku (38.), 1-1 Payet (41.), 1-2 Milik (45+2.), 1-3 Payet (76.)

Leonardo Julián Balerdi Rossa
29′ 69′ Wout Felix Lina Faes
Lucas Perrin75′
Yunis Abdelhamid
Álvaro González Soberón
Thomas Foket
Pol Mikel Lirola Kosok
87′ Boulaye Dia
Florian Tristan Mariano Thauvin
74′ Dion Lopy
Pape Alassane Gueye
87′ Xavier Chavalerin
Yuto Nagatomo
 38′ 74′ Nathanaël Mbuku
Boubacar Bernard Kamara40′
Moreto Moro Cassamá
Dimitri Payet  41′, 76′
64′ El Bilal Touré
Arkadiusz Milik  45′
Yehvann Diouf
Yohann Pelé
Thibault De Smet
Aaron Nassur Kamardin
74′ Dario Maresic
Michaël Bruno Dominique Cuisance
Moussa Doumbia
Saîf-Eddine Khaoui
87′ Mouhamadou Drammeh
Jules Olivier Ntcham
87′ Derek Germano Kutesa