• 5 .Angers Sporting Club de l'Ouest (17 pkt.)
  • 6 .Olympique Lyon (16 pkt.)
  • 7 .Stade Rennes FC (15 pkt.)
  • 8 .RC Strasbourg Alsace (14 pkt.)

Girondins Bordeaux - Stade Rennes FC 1-1 (0-0). Liga francuska - 8. kolejka Ligue 1

W pojedynku 8. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 26 września, zespół Bordeaux zremisował ze Stade Rennes 1-1 (0-0). Mecz na Stade Matmut-Atlantique obejrzało 16 675 widzów.

8. kolejka Francja - Ligue 1
2021-09-26 13:00 | Stadion: Stade Matmut-Atlantique | Widzów: 16675 | Arbiter: Hakim Ben El Hadj
Girondins Bordeaux
Stade Rennes FC
1
1
Mexer 88'
G. Laborde 56'

Drużyna Bordeaux (”Żyrondyści”) przed meczem zajmowała 16. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 52 starcia zespół Bordeaux wygrał 22 razy i zanotował 13 porażek oraz 17 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Stade Rennes: Jonasowi Martinowi w 17. i Warmedowi Omariemu w 36. minucie.

Nagle ”Czerwono-Czarni” nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Gaëtan Laborde. Asystę przy golu zaliczył Hamari Traoré.

Trener Bordeaux postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił obrońcę Timothée Pembélégo i na pole gry wprowadził napastnika Sékou Marę, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W tej samej minucie Otávio został zmieniony przez Samuela Kalu. Po chwili trener Stade Rennes postanowił wzmocnić linię pomocy i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Kamaldeena Sulemanę. Na boisko wszedł Baptiste Santamaría, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 80. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom drużyny gości: Birgerowi Solbergowi i Baptiste'owi Santamaríi.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Bordeaux w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 88. minucie bramkę wyrównującą zdobył Mexer. Przy zdobyciu bramki pomógł Hwang Ui-Jo.

W doliczonej trzeciej minucie starcia kartkę otrzymał Fransérgio z Bordeaux. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Hamari Traoré
71′ Stian Rode Gregersen
Warmed Omari36′
 88′ Edson André Sitoe
Nayef Aguerd
67′ Otávio Henrique Passos Santos
Birger Solberg Meling80′
67′ Timothée Joseph Pembélé
Benjamin Bourigeaud
67′ Javairô Dilrosun
Jonas Martin17′ 83′
87′ Yacine Adli
Kamaldeen Sulemana75′
Ricardo Luís Chaby Mangas
Flavien Tait
90′ Fransérgio Rodrigues Barbosa
Gaëtan Laborde  56′ 83′
Ui-Jo Hwang
Martin Terrier75′
Gaëtan Poussin
Romain Jules Salin
71′ Abdel Jalil Zaim Idriss Medioub
Lorenz Assignon
Gideon Mensah
Loïc Badé
Tom Lacoux
Adrien Truffert
87′ Jimmy Briand
Baptiste Santamaría75′ 80′
Alberth Josué Elis Martínez
Lesley Chimuanya Ugochukwu83′
67′ Samuel Kalu Ojim
Matthis Abline
67′ Sékou Mara
Serhou Yadaly Guirassy75′
67′ Rémi Oudin
Loum Tchaouna83′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zespół ”Czerwono-Czarnych” zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a ”Czerwono-Czarnym” przyznał cztery.

Drużyna Bordeaux w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.