• 5 .Angers Sporting Club de l'Ouest (13 pkt.)
  • 6 .FC Lorient (13 pkt.)
  • 7 .Olympique Lyon (12 pkt.)
  • 8 .AS Monaco (11 pkt.)

Girondins Bordeaux - Stade Rennes FC 1-0 (1-0). Liga francuska - 35. kolejka Ligue 1

2 maja na Stade Matmut-Atlantique odbyło się spotkanie 35. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami Bordeaux i Stade Rennes. Starcie zakończyło się zwycięstwem Bordeaux 1-0.

S. Mara 11'

Zespół Bordeaux (”Żyrondyści”) przed meczem zajmował 16. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 51 pojedynków drużyna ”Żyrondystów” wygrała 21 razy i zanotowała 13 porażek oraz 17 remisów.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla drużyny Stade Rennes (”Czerwono-Czarni”). W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania sędzia wyrzucił z boiska Stevena N'Zonziego z ”Czerwono-Czarnych”.

Jedynego gola meczu strzelił Sékou Mara dla drużyny Bordeaux. Bramka padła w tej samej minucie. Przy zdobyciu bramki asystował Hwang Ui-jo.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”Żyrondystów”.

W 54. minucie Dalbert Henrique został zastąpiony przez Christa-Emmanuela Maouassę. Trener Stade Rennes postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Benjamina Bourigeauda i na pole gry wprowadził napastnika Serhou Guirassy'ego, który w bieżącym sezonie ma na koncie osiem bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 59. minucie w drużynie ”Żyrondystów” doszło do zmiany. Hatem Ben Arfa wszedł za Samuela Kalu. W tej samej minucie trener Bordeaux postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Amadou Traore, a murawę opuścił Sékou Mara. Między 60. a 84. minutą, boisko opuścili piłkarze Bordeaux: Mehdi Zerkane, Tom Lacoux, Hwang Ui-jo, na ich miejsce weszli: Rémi Oudin, Issouf Sissokho, Jimmy Briand. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Martina Terriera, Flaviena Taita, Hamariego Traorégo zajęli: Romain Del Castillo, Ben Halfon, Brandon Soppy.

Od 69. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Hamari Traoré79′
90′ Edson André Sitoe
Damien Da Silva
76′ Loris Benito Souto
Nayef Aguerd
Youssouf Sabaly
Dalbert Henrique Chagas Estevão54′
Yacine Adli
Eduardo Camavinga
60′ Mehdi Zerkane
Flavien Tait74′ 79′
59′ Samuel Kalu Ojim
Steven N'Zonzi8′
69′ 71′ Tom Lacoux
Jérémy Doku
84′ Ui-Jo Hwang
Martin Terrier66′
 11′ 59′ Sékou Mara
Brandon Soppy79′
59′ Hatem Ben Arfa
Ben Halfon79′
71′ 82′ Issouf Sissokho
James Edward Lea Siliki
84′ Jimmy Briand
Matthis Abline
60′ Rémi Oudin
Romain Del Castillo66′
59′ Amadou Traore
Serhou Yadaly Guirassy54′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy gości dostali w meczu jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy cztery żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.