• 5 .Racing Club de Lens (44 pkt.)
  • 6 .FC Metz (41 pkt.)
  • 7 .Montpellier HSC (40 pkt.)
  • 8 .Olympique Marsylia (39 pkt.)

Girondins Bordeaux - Olympique Marsylia 0-0. Liga francuska - 25. kolejka Ligue 1

W spotkaniu 25. kolejki francuskiej Ligue 1, które rozegrane zostało 14 lutego, zespół Bordeaux zremisował z Olympique Marsylia 0-0. Pojedynek odbył się na Stade Matmut-Atlantique.

25. kolejka Francja - Ligue 1
2021-02-14 21:00 | Stadion: Stade Matmut-Atlantique | Arbiter: Jérôme Brisard
Girondins Bordeaux
Olympique Marsylia
0
0

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół Olympique Marsylia (”OM”) zajmował dziewiąte, natomiast drużyna Bordeaux (”Żyrondyści”) - 10. miejsce.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 49 meczów zespół Bordeaux wygrał 16 razy i zanotował 12 porażek oraz 21 remisów.

Od pierwszych minut zespół Bordeaux zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny ”OM” była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 38. minucie Toma Bašić został zmieniony przez Mehdiego Zerkanego.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartką został ukarany Valentin Rongier, piłkarz Olympique Marsylia. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 55. minucie czerwone kartki dostali: Leonardo Balerdi, Darío Benedetto z Olympique Marsylia. Po godzinie gry w zespole Olympique Marsylia doszło do zmiany. Lucas Perrin wszedł za Floriana Thauvina.

W 63. minucie w drużynie ”OM” doszło do zmiany. Jules Ntcham wszedł za Mickaëla Cuisance'a. A trener ”Żyrondystów” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Nicolasa de Préville'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy. Murawę musiał opuścić Jean Seri. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie otrzymał Yacine Adli z Bordeaux. Była to 65. minuta spotkania.

Steve Mandanda
84′ Enock Kwateng
Yuto Nagatomo
65′ Yacine Adli
Mickaël Cuisance63′
38′ Toma Bašić
Valentin Rongier45′
64′ Jean Michaël Seri
Pape Alassane Gueye
Hatem Ben Arfa
Florian Thauvin60′
Ui-jo Hwang
Darío Ismael Benedetto59′
84′ Rémi Oudin
Jordan Amavi
84′ Tom Lacoux
Lucas Perrin60′
38′ Mehdi Zerkane
Saîf-Eddine Khaoui
Jimmy Briand
Jules Olivier Ntcham63′
64′ Nicolas de Préville
Cheick Souare
84′ Samuel Kalu
Cheikh Ahmadou Bamba Mbacke Dieng84′
Amadou Traore
Luis Henrique Tomaz de Lima

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy gości obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę oraz dwie czerwone, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Zespół gospodarzy wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna Olympique Marsylia w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.