• 5 .Montpellier HSC (31 pkt.)
  • 6 .AS Monaco (29 pkt.)
  • 7 .FC Nantes (28 pkt.)
  • 8 .Lille OSC (28 pkt.)

Girondins Bordeaux - Olympique Lyon 2-2 (1-2). Liga francuska - 17. kolejka Ligue 1

5 grudnia na Stade Matmut-Atlantique odbył się mecz 17. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami Bordeaux i Olympique Lyon. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2. Na stadionie stawiło się 25 210 widzów.

17. kolejka Francja - Ligue 1
2021-12-05 20:45 | Stadion: Stade Matmut-Atlantique | Widzów: 25210 | Arbiter: Jérôme Brisard
Thiago Mendes 41'

Jedenastka Bordeaux (”Żyrondyści”) przed meczem zajmowała 18. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 54 pojedynki zespół Olympique Lyon (”Les Gones”) wygrał 22 razy i zanotował 10 porażek oraz 22 remisy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to ”Les Gones” otworzyli wynik. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się Jason Denayer. Sytuację bramkową stworzył Xherdan Shaqiri.

W 36. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Olympique Lyon Malo Gusto.

Szybko po stracie gola zespół ”Les Gones” znów pokazał swoją wyższość. W 41. minucie Thiago Mendes dał prowadzenie swojej jedenastce. Przy zdobyciu bramki pomagał Lucas Paquetá.

W 44. minucie Jason Denayer został zastąpiony przez Damiena Da Silvę.

Piłkarze gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 58. minucie wynik ustalił Alberth Elis. Asystę przy bramce zaliczył Hwang Ui-Jo.

W następstwie utraty bramki trener Olympique Lyon postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Xherdana Shaqiriego i na pole gry wprowadził napastnika Moussę Dembélégo, który w bieżącym sezonie ma na koncie już cztery gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Chwilę później trener ”Żyrondystów” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Fransérgio, a murawę opuścił Tom Lacoux. Między 69. a 87. minutą, boisko opuścili ”Żyrondyści”: Yacine Adli, Rémi Oudin, Hwang Ui-Jo, Alberth Elis, na ich miejsce weszli: Timothée Pembélé, Javairô Dilrosun, M'Baye Niang, Jimmy Briand. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Emersona, Jerome'a Boatenga zajęli: Karl Toko, Maxence Caqueret.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-2.

Malo Gusto 36′ (samob.)
 58′ 87′ Alberth Josué Elis Martínez
Thiago Henrique Mendes Ribeiro  41′
69′ Tom Lacoux
Xherdan Shaqiri66′
Jean Emile Junior Onana Onana
Houssem Aouar
76′ Rémi Oudin
Bruno Guimarães Rodriguez Moura
69′ Yacine Adli
Emerson Palmieri dos Santos76′
77′ Ui-Jo Hwang
Lucas Tolentino Coelho de Lima
Gaëtan Poussin
Julian Pollersbeck
Gideon Mensah
Damien Da Silva44′
69′ Timothée Joseph Pembélé
Henrique Silva Milagres
76′ Javairô Dilrosun
Maxence Caqueret76′
Otávio Henrique Passos Santos
Habib Ali Keita
69′ Fransérgio Rodrigues Barbosa
Mathis Rayan Cherki
Issouf Sissokho
Moussa Dembélé66′
87′ Jimmy Briand
Islam Slimani
77′ M'Baye Babacar Niang
Karl Brillant Toko Ekambi76′

Przewaga drużyny Olympique Lyon w posiadaniu piłki była ogromna (70 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Arbiter nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedenastka ”Żyrondystów” w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast drużyna gości wymieniła czterech graczy.