• 6 .Olympique Marsylia (32 pkt.)
  • 7 .Girondins Bordeaux (32 pkt.)
  • 8 .FC Metz (31 pkt.)

Girondins Bordeaux - OGC Nice 3-2 w Pucharze Ligi. Grał Igor Lewczuk

Piłkarze Girondins Bordeaux wygrali z liderem francuskiej ekstraklasy OGC Nice 3-2 w meczu 1/8 finału Pucharu Ligi. W zespole gospodarzy całe spotkanie rozegrał Igor Lewczuk. Polski obrońca sprokurował rzut karny w końcówce, po którym jego zespół stracił gola, ale nie przeszkodziło to "Żyrondystom" w awansie do ćwierćfinału.

W pierwszej połowie piłkarze lidera Ligue 1 nieco dłużej utrzymywali się przy piłce, ale to gospodarze częściej strzelali (8-3).

"Żyrondyści" objęli prowadzenie w 14. minucie. Jaroslav Plaszil trafił do bramki i choć jeden z obrońców wybił piłkę, to sędzia dostrzegł, że przekroczyła linię bramkową i uznał gola.

Osiem minut później piłkarze Bordeaux zaskoczyli rywali szybką akcją, Jeremy Menez strzelał, bramkarz odbił piłkę, a Gaetan Laborde dobił ją do pustej siatki.

Młody Francuz w 40. minucie miał kolejną stuprocentową okazję, ale Walter Benitez zasłonił krótki róg i obronił. Niewykorzystana okazja zemściła się na Bordeaux już dwie minuty później. Goście skontrowali, Alassane Plea ograł Nicolasa Palloisa i z bliska kopnął piłkę do siatki.

W 55. minucie gospodarze skopiowali akcję, która dała im drugiego gola - strzelał Menez, bramkarz odbił piłkę, a Laborde poprawił i Bordeaux prowadziło już 3-1.

Emocje były do końca, bo w 83. minucie podyktował rzut karny dla gości za faul Lewczuka. "Jedenastkę" na kontaktowego gola zamienił Mario Balotelli.

Pięć minut później wydawało się, że padnie wyrównujący gol, ale piłkę z linii bramkowej wybił Nicolas Pallois.

Girondins Bordeaux - OGC Nice 3-2 (2-1)

Bramki: 1-0 Jaroslav Plaszil (14.), 2-0 Gaetan Laborde (22.), 2-1 Nicolas Pallois (42.), 3-1 Gaetan Laborde (55.), 3-2 Mario Balotelli (84. z karnego).

Dowiedz się więcej na temat: Ligue 1 | Girondins Bordeaux | OGC Nice | Igor Lewczuk