• 6 .RC Strasbourg Alsace (26 pkt.)
  • 7 .AS Monaco (26 pkt.)
  • 8 .Angers Sporting Club de l'Ouest (25 pkt.)

Girondins Bordeaux - FC Nantes 1-1 (0-0). Liga francuska - 10. kolejka Ligue 1

17 października na Stade Matmut-Atlantique odbyło się starcie 10. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami Bordeaux i FC Nantes. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 39 510 widzów.

10. kolejka Francja - Ligue 1
2021-10-17 15:00 | Stadion: Stade Matmut-Atlantique | Widzów: 39510 | Arbiter: Willy Delajod
Girondins Bordeaux
FC Nantes
1
1
Hwang Ui-Jo 62'
Chirivella 75'

Drużyna Bordeaux (”Żyrondyści”) przed meczem zajmowała 16. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 44 mecze jedenastka ”Żyrondystów” wygrała 20 razy i zanotowała 10 porażek oraz 14 remisów.

Już w pierwszych minutach drużyna ”Żyrondystów” próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom FC Nantes: Fábiowi w 43. minucie i Nicolasowi Pallois w pierwszej minucie doliczonego czasu.

W 54. minucie Osman Bukari został zastąpiony przez Kalifę Coulibalya. W 57. minucie kartkę otrzymał Otávio z jedenastki gospodarzy.

Tymczasem zawodnicy Bordeaux nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 62. minucie Hwang Ui-Jo dał prowadzenie swojemu zespołowi. Przy zdobyciu bramki asystował Javairô Dilrosun.

Na murawie, jak to często zdarzało się ”Kanarkom” w tym sezonie, pojawił się Sébastien Corchia, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 65. minucie Fábia. W 68. minucie arbiter ukarał kartką Samuela Moutoussamy'ego, piłkarza ”Kanarków”.

Jedenastka ”Kanarków” wyrównała wynik meczu. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku na listę strzelców wpisał się Chirivella. Asystę przy golu zanotował Sébastien Corchia.

W 82. minucie w drużynie Bordeaux doszło do zmiany. Timothée Pembélé wszedł za Abdela Mediouba. W następstwie utraty gola trener Bordeaux postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Javaira Dilrosuna i na pole gry wprowadził napastnika Samuela Kalu, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Na pięć minut przed zakończeniem meczu sędzia pokazał kartkę Laurentowi Koscielny'emu, zawodnikowi gospodarzy.

W pierwszej minucie doliczonego czasu starcia boisko opuścili zawodnicy gości: Roli Pereira, Marcus Coco, a na ich miejsce weszli Ludovic Blas, Moses Simon. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Dennis Appiah
82′ Abdel Jalil Zaim Idriss Medioub
Andrei Girotto
85′ Laurent Koscielny
Nicolas Pallois45′
Ricardo Luís Chaby Mangas
Pereira da Silva Fabio43′ 65′
82′ Javairô Dilrosun
Wylan Cyprien65′
70′ Yacine Adli
Osman Bukari54′
Jean Emile Junior Onana Onana
Moses Daddy-Ajala Simon90′
57′ Otávio Henrique Passos Santos
Pedro Chirivella Burgos  75′
69′ Sékou Mara
Ludovic Blas90′
 62′ 75′ Ui-Jo Hwang
Randal Kolo Muani
Gaëtan Poussin
Rémy Descamps
Gideon Mensah
Sébastien Corchia65′
82′ Timothée Joseph Pembélé
Abdoulaye Sylla
70′ Fransérgio Rodrigues Barbosa
Charles Traoré
Mehdi Zerkane
Samuel Moutoussamy65′ 68′
69′ Alberth Josué Elis Martínez
Roli Pereira de Sa90′
82′ Samuel Kalu Ojim
Marcus Coco90′
75′ M'Baye Babacar Niang
Kalifa Coulibaly54′
Rémi Oudin
Renaud Emond

Arbiter pokazał dwie żółte kartki ”Żyrondystom”, a piłkarzom gości przyznał trzy.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.