• 6 .Olympique Marsylia (49 pkt.)
  • 7 .Stade Rennes FC (48 pkt.)
  • 8 .Montpellier HSC (46 pkt.)

Girondins Bordeaux - FC Metz 1-2 (1-0). Liga francuska - 27. kolejka Ligue 1

27 lutego na Stade Matmut-Atlantique odbył się pojedynek 27. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami Bordeaux i FC Metz. Mecz zakończył się zwycięstwem FC Metz 2-1.

Vágner 90'

Drużyna FC Metz (”Les Grenats”) bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała szóstą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 33 razy. Drużyna Bordeaux (”Żyrondyści”) wygrała aż 19 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko pięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Bordeaux w 14. minucie spotkania, gdy Samuel Kalu strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Youssouf Sabaly.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Bordeaux.

Między 51. a 57. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 66. minucie za Aarona Leyę wszedł Vágner.

W tej samej minucie trener FC Metz postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Victoriena Angbana. Na boisko wszedł Vincent Pajot, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Zawodnicy gości otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 72. minucie Thomas Delaine wyrównał wynik meczu. W zdobyciu bramki pomógł John Boye.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę FC Metz przyniosły efekt bramkowy. W doliczonej pierwszej minucie spotkania wynik ustalił Vágner. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę przy golu zanotował Thierry Ambrose.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

John Boye
54′ Laurent Koscielny
Boubakar Kouyaté
Youssouf Sabaly
Victorien Angban66′
76′ Mehdi Zerkane
Fabien Centonze51′
84′ Rémi Oudin
Mamadou Lamine Gueye83′
 14′ 76′ Samuel Kalu
Mamadou Fofana
76′ Hatem Ben Arfa
Youssef Maziz
76′ Issouf Sissokho
Vincent Pajot66′
Jimmy Briand
Warren Tchimbembé
Nicolas de Préville
Papa Ndiaga Yade
84′ Sékou Mara
Thierry Ambrose83′
Amadou Traore
Vágner José Dias Gonçalves66′  90′

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom FC Metz przyznał dwie.