• 5 .Olympique Marsylia (23 pkt.)
  • 6 .Angers Sporting Club de l'Ouest (22 pkt.)
  • 7 .RC Strasbourg Alsace (19 pkt.)
  • 8 .AS Monaco (19 pkt.)

Girondins Bordeaux - AS Saint-Etienne 1-2 (1-1). Liga francuska - 15. kolejka Ligue 1

16 grudnia na Stade Matmut-Atlantique odbył się mecz 15. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami Bordeaux i AS-u Saint-Etienne. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem AS-u Saint-Etienne 2-1.

15. kolejka Francja - Ligue 1
2020-12-16 21:00 | Stadion: Stade Matmut-Atlantique | Arbiter: Stéphanie Frappart
Y. Neyou Noupa 75'

Jedenastka AS-u Saint-Etienne przed meczem zajmowała 15. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 40 starć zespół Bordeaux (”Żyrondyści”) wygrał 17 razy i zanotował 10 porażek oraz 13 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania sędzia przyznał kartkę Enockowi Kwatengowi z Bordeaux.

W pierwszych minutach meczu zawodnicy AS-u Saint-Etienne nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 15. minucie bramkę zdobył Arnaud Nordin. Asystę zanotował Denis Bouanga.

Drużyna gości krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko dziewięć minut, ponieważ zespół Bordeaux doprowadził do remisu. Gola strzelił Hwang Ui-jo. Przy strzeleniu gola pomagał Paul Baysse.

W 30. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Otávia z Bordeaux, a w 36. minucie Ryada Boudebouza z drużyny przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 54. minucie sędzia pokazał kartkę Youssoufowi Sabalyowi, piłkarzowi gospodarzy. Trener ”Żyrondystów” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jimmy'ego Brianda. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Josh Maja.

W 61. minucie Hwang Ui-jo zastąpił Nicolasa de Préville'a. W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Maxime Poundjé, Mehdi Zerkane, a na ich miejsce weszli Enock Kwateng, Toma Bašić. Trener AS-u Saint-Etienne postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Ryada Boudebouza i na pole gry wprowadził napastnika Wahbiego Khazriego, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Zawodnicy AS-u Saint-Etienne w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 75. minucie na listę strzelców wpisał się Yvan Neyou.

Na 13 minut przed zakończeniem meczu arbiter pokazał kartkę Wahbiemu Khazriemu z zespołu gości. W 81. minucie Otávio został zmieniony przez Rémiego Oudina, co miało wzmocnić jedenastkę Bordeaux. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Timothee Kolodziejczaka na Saidou Sowa. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

Jessy Moulin
8′ 61′ Enock Kwateng
Mathieu Debuchy
Paul Baysse
Harold Moukoudi
Pablo Nascimento Castro
Timothee Kolodziejczak90′
54′ Youssouf Sabaly
Miguel Ángel Trauco Saavedra
Yacine Adli
Mahdi Camara
30′ 81′ Otávio Henrique Passos Santos
Arnaud Dominique Nordin  15′ 73′
61′ Toma Bašić
Adil Aouchiche73′
 24′ 61′ Ui-Jo Hwang
Yvan Neyou Noupa  75′
61′ Josh Maja
Nelson Alpha Sissoko
61′ Maxime Poundjé
Saidou Sow90′
61′ Mehdi Zerkane
Lucas Gourna-Douath73′
Dilane Bakwa
Zaydou Youssouf73′
61′ Jimmy Briand
Romain Hamouma65′
61′ Nicolas de Préville
Wahbi Khazri65′ 77′
Sékou Mara
Jean-Philippe Krasso
81′ Rémi Oudin
Maxence Rivera

Sędzia w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast w drugiej jedną. Zawodnicy AS-u Saint-Etienne obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.