• 1. Słowacja (3 pkt.)
  • 2. Hiszpania (1 pkt.)
  • 3. Szwecja (1 pkt.)
  • 4. Polska (0 pkt.)

GFA Rumilly Vallieres - AS Monaco. Majecki świętuje z drużyną awans do finału Pucharu Francji

Piłkarze AS Monaco nie sprawili sensacji i w półfinale Pucharu Francji pokonali czwartoligową ekipę GFA Rumilly Vallieres 5-1. Dostępu do bramki drużyny z księstwa strzegł Radosław Majecki.

Niespodziewanie Polak skapitulował w 20. minucie. Pokonał go strzałem z kilkunastu metrów Alexis Peuget.

Romantyczne marzenie czwartoligowca o awansie do finału nie trwało jednak długo. W 27. minucie było już 1-1. Kuriozalną bramkę samobójczą zdobył Arthur Bozon, który po centrze z lewej strony boiska pokonał głową własnego bramkarza.

Pięć minut później prowadzenie ekipie Monaco dał Aurelien Tchouameni, wykorzystując dośrodkowanie Cesca Fabregasa z rzutu rożnego.

Pewny awans AS Monaco do finału Pucharu Francji

Po zmianie stron do siatki trafił Wissam Ben Yedder, sprytnie podcinając piłkę nad bramkarzem. Nic nie dała rozpaczliwa interwencja Peugeta.

W końcówce ekipa Monaco dobiła rywala. Najpierw z rzutu wolnego celnie przymierzył Fabregas, a awans przypieczętował w 82. minucie Aleksandr Gołowin.

Rywalem piłkarzy z księstwa w finale będzie PSG, które w środę po serii rzutów karnych pokonało Montpellier.