• 6 .FC Lorient (0 pkt.)
  • 7 .FC Metz (0 pkt.)
  • 8 .FC Nantes (0 pkt.)

Francja: Olympique Marsylia tuż za ligowym podium

Skromne zwycięstwo 1-0 (1-0) nad OGC Nice pozwoliło Olympique Marsylia awansować na czwarte miejsce w tabeli Ligue 1. Punktami podzieliły się za to AS Saint-Etienne i Stade Rennes, w ich pojedynku padł remis 1-1 (1-1).

Piłkarze OM mogli wskoczyć na czwarte miejsce w Ligue 1, ale musieli na Lazurowym Wybrzeżu pokonać pogrążone w kryzysie OGC Nice. Jeszcze przed przerwą dla Marsylii bramkę zdobył Sanson, który dostał piłkę w polu karnym i ze spokojem przymierzył przy słupku, pokonując Beniteza.

Po zmianie stron ekipa OM kontrolowała bieg wydarzeń na murawie i nie pozwoliła Nice na zdobycie wyrównania. Znakomite okazje zmarnowali Cyprien oraz Dante i w ten sposób Marsylia zdobyła na Lazurowym Wybrzeżu komplet punktów. To dało awans na czwarte miejsce w tabeli, OGC Nice zajmuje pozycję czternastą.

Tymczasem ekipa AS Saint-Etienne zremisowała na swoim Stade Geoffroy-Guichard zremisowała 1-1 ze Stade Rennes. Gospodarze szybko trafili za sprawą Khazriego, który wykorzystał w 4. minucie rzut karny. Wyrównał pół godziny później Sarr i obie ekipy zakończyły mecz podziałem punktów.

Dowiedz się więcej na temat: Olympique Marsylia | OGC Nice | AS Saint-Etienne | Stade Rennes