• 6 .FC Lorient (0 pkt.)
  • 7 .FC Metz (0 pkt.)
  • 8 .FC Nantes (0 pkt.)

Francja: Cenny triumf Montpellier HSC z Girondins Bordeaux

Piłkarze Montpellier HSC ograli 2-0 (1-0) Girondins Bordeaux w meczu 10. kolejki Ligue 1. Ekipa Michela Zakariana dzięki wygranej awansowała na trzecie miejsce w tabeli rozgrywek.

Piłkarze Montpellier HSC w niedzielnym meczu 10. kolejki Ligue 1 gościli Girondins Bordeaux i dzięki wygranej mogli wskoczyć nawet na trzecie miejsce w ligowej tabeli. Żyrondyści w ostatnich tygodniach też nie próżnowali, nie gubili punktów i mieli chrapkę na awans w górne rejony tabeli.

Gospodarze na Stade de la Mosson wyszli na prowadzenie jeszcze przed przerwą, w 34. minucie Gaetan Laborde uprzedził w polu karnym golkipera Bordeaux i strzałem głową otworzył wynik. Drugie trafienie miejscowi zdobyli w 51. minucie gry, z rzutu karnego na 2-0 podwyższył Andy Delort i Montpellier pewnie zmierzało po zwycięstwo. Do końca meczu Żyrondyści nie byli w stanie odpowiedzieć na dwa ciosy ze strony rywali i starcie przegrali 0-2.

Polski defensor Bordeaux Igor Lewczuk całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Dzięki wygranej Montpellier awansowało na trzecie miejsce w tabeli Ligue 1, Bordeaux zajmuje pozycję ósmą.

Dowiedz się więcej na temat: Girondins Bordeaux | Montpellier HSC