Football Club Lorient-Bretagne Sud - Troyes AC 1-1 (0-1). Liga - 38. kolejka

W pojedynku 38. kolejki Ligue 1, który rozegrany został 21 maja, drużyna FC Lorient zremisowała z Troyes AC 1-1 (0-1). Mecz odbył się na Stade du Moustoir-Yves Allainmat.

W  pojedynku 38. kolejki  Ligue 1, który rozegrany został 21 maja, drużyna FC Lorient zremisowała  z Troyes AC  1-1 (0-1). Mecz odbył się na Stade du Moustoir-Yves Allainmat.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem spotkań zespół FC Lorient wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo aż pięć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Troyes AC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 22. minucie na listę strzelców wpisał się Yoann Touzghar. Asystę zanotował Renaud Ripart.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Troyes AC.

W 60. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Thomasa Monconduita, zawodnika FC Lorient. W 63. minucie za Xaviera Chavalerina wszedł Yasser Larouci.

W tej samej minucie Giulian Biancone został zmieniony przez Mamę Balde, co miało wzmocnić zespół Troyes AC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fabiena Lemoine'a na Danga Faissala oraz Terema Moffiego na Armanda Lauriente'a. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał żółtą kartkę Renaudowi Ripartowi z Troyes AC.

Drużyna Troyes AC długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 52 minuty, jednak zespół FC Lorient doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Armand Lauriente. Asystę przy bramce zaliczył Dango Faissal.

W 79. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Yasserowi Larouciemu, piłkarzowi Troyes AC. W 80. minucie Abdu Conte został zmieniony przez Adila Ramiego, a za Yoanna Touzghara wszedł na boisko Ike Ugbo, co miało wzmocnić drużynę Troyes AC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Igora Silvę na Jerome'a Hergaulta. Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku czerwoną kartkę obejrzał Issa Kabore, tym samym zespół Troyes AC musiał końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik.

Trener FC Lorient postanowił zagrać agresywniej. W 87. minucie zmienił pomocnika Laurenta Abergela i na pole gry wprowadził napastnika Sambou Soumano. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 90. minucie żółtą kartkę dostał Armand Lauriente z drużyny FC Lorient. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom Troyes AC, a piłkarzom FC Lorient przyznał dwie żółte.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany w drugiej połowie.