Football Club de Nantes - Lille Olympique Sporting Club 1-1 (1-0). Liga - 2. kolejka

12 sierpnia na Stade de la Beaujoire - Louis Fonteneau odbył się mecz 2. kolejki Ligue 1 pomiędzy drużynami FC Nantes i Lille OSC. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

12 sierpnia  na Stade de la Beaujoire - Louis Fonteneau odbył się mecz  2. kolejki  Ligue 1 pomiędzy drużynami FC Nantes  i Lille OSC. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Zespół Lille OSC wygrał aż 14 razy, zremisował pięć, a przegrał tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 14. a 18. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Lille OSC.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Nantes w 28. minucie spotkania, gdy Moses Simon strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki asystował Andrei Girotto.

W 37. minucie sędzia przyznał kartkę Benjaminowi Andre'owi z Lille OSC. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC Nantes.

Drugą połowę zespół Lille OSC rozpoczął w zmienionym składzie, za Akima Zedadkę, Akima Zedadkę weszli Bafode Diakite, Ismaily. W 59. minucie Marcus Coco został zmieniony przez Fabia.

Zawodnicy Lille OSC w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku na listę strzelców wpisał się Ismaily.

W 77. minucie Mohamed Bayo został zmieniony przez Gabriela Gudmundssona, a za Angela Gomesa wszedł na boisko Jonas Martin, co miało wzmocnić drużynę Lille OSC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mostafę Mohamed na Evanna Guessanda. Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Andrei Girotto z jedenastki FC Nantes. Była to 90. minuta meczu. Niedługo później trener FC Nantes postanowił bronić wyniku. W pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku postawił na defensywę. Za napastnika Quentina Merlina wszedł Dennis Appiah, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce FC Nantes utrzymać remis.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Przewaga drużyny Lille OSC w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom FC Nantes, natomiast zawodnikom Lille OSC pokazał cztery.

Drużyna FC Nantes w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Lille OSC w drugiej połowie dokonał czterech zmian.