• 6 .AS Monaco (29 pkt.)
  • 7 .FC Nantes (28 pkt.)
  • 8 .Lille OSC (28 pkt.)

FC Nantes - Olympique Marsylia 0-1 (0-1). Liga francuska - 16. kolejka Ligue 1

1 grudnia na Stade de la Beaujoire - Louis Fonteneau odbył się pojedynek 16. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami FC Nantes i Olympique Marsylia. Mecz zakończył się zwycięstwem Olympique Marsylia 1-0. Spotkanie obejrzało 34 018 widzów.

16. kolejka Francja - Ligue 1
2021-12-01 21:00 | Stadion: Stade de la Beaujoire - Louis Fonteneau | Widzów: 34018 | Arbiter: Eric Wattellier
FC Nantes
Olympique Marsylia
0
1
Gerson 30'

Zespół Olympique Marsylia (”OM”) bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała czwarte miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 39 starć zespół Olympique Marsylia wygrał 14 razy i zanotował tyle samo porażek oraz 11 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie obejrzał Nicolas Pallois z FC Nantes (”Kanarki”). Była to 14. minuta starcia.

Jedyną bramkę meczu dla Olympique Marsylia zdobył Gerson w 30. minucie. Asystę przy golu zaliczył Dimitri Payet.

W 32. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Nicolas Pallois osłabiając zespół gospodarzy. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 14. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Olympique Marsylia.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Olympique Marsylia doszło do zmiany. Arkadiusz Milik wszedł za Konrada De La Fuente'a. W 71. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Gersonowi z zespołu gości.

W 77. minucie Moses Simon zastąpił Willema Geubbelsa. W 78. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Albana Lafonta z ”Kanarków”, a w 79. minucie Álvara Gonzáleza z drużyny przeciwnej. Kibice Olympique Marsylia nie mogli już doczekać się wprowadzenia Pape'a Gueyego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Gerson.

Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Olympique Marsylia doszło do zmiany. Pol Lirola wszedł za Amine Harita. W drugiej połowie nie padły bramki.

FC Nantes
78′ Alban Lafont
Pau López Sabata
Dennis Appiah
William Alain André Gabriel Saliba
Jean-Charles Castelletto
Luan Peres Petroni
14′ 32′ Nicolas Pallois
Konrad De La Fuente66′
77′ Moses Daddy-Ajala Simon
Arkadiusz Milik66′
77′ Willem Geubbels
Luis Henrique Tomaz de Lima

Zespół ”OM” był w posiadaniu piłki przez 70 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Drużyna ”Kanarków” w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.