• 6 .Racing Club de Lens (56 pkt.)
  • 7 .Stade Rennes FC (55 pkt.)
  • 8 .Montpellier HSC (50 pkt.)

FC Nantes - Olympique Lyon 1-2 (0-2). Liga francuska - 33. kolejka Ligue 1

W pojedynku 33. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 18 kwietnia, drużyna FC Nantes przegrała z Olympique Lyon 1-2 (0-2). Mecz odbył się na Stade de la Beaujoire - Louis Fonteneau.

33. kolejka Francja - Ligue 1
2021-04-18 21:00 | Stadion: Stade de la Beaujoire - Louis Fonteneau | Arbiter: Benoît Bastien
M. Depay 5',37'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka FC Nantes (”Kanarki”) znajduje się na dole tabeli zajmując 19. miejsce, za to zespół Olympique Lyon (”Les Gones”) zajmując czwartą pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 42 spotkania drużyna Olympique Lyon wygrała 21 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do ”Les Gones” w piątej minucie spotkania, gdy Memphis Depay zdobył pierwszą bramkę. To już siedemnaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Lucas Paquetá.

W 37. minucie Charles Traoré zastąpił Dennisa Appiaha.

W tej samej minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Memphis Depay z ”Les Gones”.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 60. minucie na listę strzelców wpisał się Nicolas Pallois.

Na murawie, jak to często zdarzało się ”Les Gones” w tym sezonie, pojawił się Mattia De Sciglio, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 63. minucie Gnaly'ego Corneta. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W tej samej minucie w drużynie Olympique Lyon doszło do zmiany. Thiago Mendes wszedł za Brunona Guimarãesa. Chwilę później trener FC Nantes postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Abdoul Bamba, a murawę opuścił Moses Simon.

Jedyną kartkę w meczu obejrzał Jason Denayer z Olympique Lyon. Była to 67. minuta pojedynku. Od 78 minuty boisko opuścili zawodnicy Olympique Lyon: Memphis Depay, Léo Dubois, Karl Toko, na ich miejsce weszli: Houssem Aouar, Sinaly Diomande, Yaya Soumaré. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kalify Coulibaly, Fábia zajęli: Marcus Coco, Sébastien Corchia. Jedenastce FC Nantes zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny ”Les Gones”.

Anthony Lopes
80′ Pereira da Silva Fabio
Léo Dubois78′
Jean-Charles Castelletto
Antonio Guedes Marcelo
 60′ Nicolas Pallois
Jason Denayer67′
37′ Charles Traoré
Gnaly Maxwel Cornet63′
Pedro Chirivella Burgos
Bruno Guimarães Rodriguez Moura63′
Randal Kolo Muani
Karl Brillant Toko Ekambi90′
66′ Moses Daddy Simon
Memphis Depay  5′, 37′ (k.) 78′
Imran Louza
Maxence Caqueret
Ludovic Blas
Lucas Tolentino Coelho de Lima
80′ Kalifa Coulibaly
Islam Slimani
Denis Petrić
Julian Pollersbeck
37′ Dennis Appiah
Melvin Bard
80′ Sébastien Corchia
Houssem Aouar78′
66′ Abdoul Kader Bamba
Thiago Henrique Mendes Ribeiro63′
80′ Marcus Coco
Mathis Rayan Cherki
Renaud Emond
Yaya Soumaré90′

Sędzia nie ukarał piłkarzy FC Nantes żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna ”Les Gones” w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.