• 6 .Clermont Foot 63 (9 pkt.)
  • 7 .FC Lorient (9 pkt.)
  • 8 .Montpellier HSC (8 pkt.)

FC Nantes - OGC Nice 1-2 (1-2). Liga francuska - 31. kolejka Ligue 1

4 kwietnia na Stade de la Beaujoire - Louis Fonteneau odbył się pojedynek 31. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami FC Nantes i OGC Nice. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem OGC Nice 2-1.

31. kolejka Francja - Ligue 1
2021-04-04 15:00 | Stadion: Stade de la Beaujoire - Louis Fonteneau | Arbiter: Stéphanie Frappart
K. Dolberg 11',29'

Drużyna FC Nantes (”Kanarki”) przed meczem zajmowała 19. pozycję w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 32 razy. Jedenastka ”Kanarków” wygrała aż 13 razy, zremisowała 11, a przegrała tylko osiem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to zawodnicy OGC Nice (”Orły”) otworzyli wynik. W 11. minucie na listę strzelców wpisał się Kasper Dolberg.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka OGC Nice, strzelając kolejnego gola. W 29. minucie Kasper Dolberg ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 0-2.

Piłkarze gospodarzy szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 32. minucie wynik ustalił Abdoulaye Touré.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Nicolasowi Pallois z ”Kanarków”. Była to 43. minuta meczu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem arbiter przyznał kartkę Myziane Maolidzie z zespołu gości. W 61. minucie Flavius Daniliuc został zmieniony przez Jordana Lotombę.

W tej samej minucie trener OGC Nice postanowił wzmocnić linię napadu i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Myziane Maolidę. Na boisko wszedł Rony Lopes, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Trener FC Nantes postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Abdoulaye Tourégo i na pole gry wprowadził napastnika Kalifę Coulibalya. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 72. minucie sędzia ukarał kartką Waltera Beníteza, zawodnika gości.

Zespołowi FC Nantes zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny OGC Nice.

Jean-Clair Dimitri Roger Todibo
43′ Nicolas Pallois
William Alain André Gabriel Saliba
Charles Traoré
Hassane Kamara
Ludovic Blas
Alexis Claude Maurice
84′ Pedro Chirivella Burgos
Pierre Lees Melou
Imran Louza
Khéphren Thuram-Ulien
 32′ 68′ Abdoulaye Touré
Myziane Maolida61′ 61′
84′ Randal Kolo Muani
Stanley Pierre N'Soki
84′ Roli Pereira de Sa
Andy Joseph Pelmard
84′ Abdoul Kader Bamba
Malik Sellouki
Marcus Coco
Alexis Trouillet
68′ Kalifa Coulibaly
Marcos Paulo Mesquita Lopes61′
Quentin Merlin
Dan Ndoye84′

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom OGC Nice przyznał dwie.