• 6 .Racing Club de Lens (41 pkt.)
  • 7 .Olympique Marsylia (39 pkt.)
  • 8 .Montpellier HSC (39 pkt.)

FC Nantes - Lille OSC 0-2 (0-1). Liga francuska - 24. kolejka Ligue 1

7 lutego na Stade de la Beaujoire - Louis Fonteneau odbył się pojedynek 24. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami FC Nantes i Lille OSC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lille OSC 2-0.

24. kolejka Francja - Ligue 1
2021-02-07 17:00 | Stadion: Stade de la Beaujoire - Louis Fonteneau | Arbiter: Stéphanie Frappart
FC Nantes
Lille OSC
0
2
J. David 9',83'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół FC Nantes (”Kanarki”) przebywa na dole tabeli zajmując 17. pozycję, za to drużyna Lille OSC (”Mastify”) zajmując pierwsze miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 36 razy. Zespół Lille OSC wygrał aż 19 razy, zremisował 10, a przegrał tylko siedem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jonathan David wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Mastifów”, zdobywając bramkę w dziewiątej minucie meczu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Niedługo później trener FC Nantes postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 26. minucie na plac gry wszedł Marcus Coco, a murawę opuścił Fábio. Między 29. a 32. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom FC Nantes. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Lille OSC.

Drugą połowę jedenastka Lille OSC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Reinilda wszedł Domagoj Bradarić. W 70. minucie za Nanitama Ikonégo wszedł Renato Sanches.

Na 11 minut przed zakończeniem spotkania w zespole Lille OSC doszło do zmiany. Timothy Weah wszedł za Luiza Arauja.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół ”Mastifów”, strzelając kolejnego gola. W 83. minucie Jonathan David po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 0-2. Sytuację bramkową stworzył Renato Sanches.

Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce FC Nantes doszło do zmiany. Renaud Emond wszedł za Ludovica Blasa. A trener Lille OSC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Xekę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy. Murawę musiał opuścić Boubakary Soumaré. Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 88. minucie, w jedenastce Lille OSC za Jonathana Bamby wszedł Isaac Lihadji, a w drużynie FC Nantes Imran Louza zmienił Abdoulaye Tourégo.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Mike Maignan
26′ Pereira da Silva Fabio
Reinildo Isnard Mandava46′
85′ Ludovic Blas
Benjamin André
31′ Sébastien Corchia
Luiz de Araujo Guimarães Neto79′
32′ 88′ Imran Louza
Jérémy Pied
88′ Abdoulaye Touré
Miguel Ângelo da Silva Rocha88′
Abdoul Kader Bamba
Renato Sanches70′
26′ 29′ Marcus Coco
Rocco Ascone
85′ Renaud Emond
Isaac Lihadji88′
Bridge Ndilu
Timothy Weah79′

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom FC Nantes przyznał trzy żółte.

Zespół ”Kanarki” wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.