• 6 .FC Lorient (0 pkt.)
  • 7 .FC Metz (0 pkt.)
  • 8 .FC Nantes (0 pkt.)

FC Nantes - Girondins Bordeaux 3-0 (1-0). Liga francuska - 36. kolejka Ligue 1

8 maja na Stade de la Beaujoire - Louis Fonteneau odbył się mecz 36. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami FC Nantes i Bordeaux. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FC Nantes 3-0.

36. kolejka Francja - Ligue 1
2021-05-08 13:00 | Stadion: Stade de la Beaujoire - Louis Fonteneau | Arbiter: Benoît Millot
R. Kolo Muani 70'

Było to starcie zespołów broniących się przed spadkiem. Spotkała się 18. i 15. jedenastka Ligue' 1.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 43 razy. Zespół Bordeaux (”Żyrondyści”) wygrał aż 20 razy, zremisował 14, a przegrał tylko dziewięć.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Nantes (”Kanarki”) w 19. minucie spotkania, gdy Kalifa Coulibaly zdobył pierwszą bramkę. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę przy bramce zanotował Ludovic Blas.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Mexerowi z jedenastki gości. Była to 31. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”Kanarków”.

W 50. minucie kartkę dostał Loris Benito, zawodnik gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Nantes w 51. minucie spotkania, gdy Imran Louza strzelił z rzutu karnego drugiego gola. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 57. minucie sędzia pokazał kartkę Tomowi Lacoux z ”Żyrondystów”. W 58. minucie Sékou Mara zastąpił Amadou Traorego. Trener Bordeaux wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Nicolasa de Préville'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 17 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Mehdi Zerkane.

W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Rémi Oudin, Paul Baysse, a na ich miejsce weszli Tom Lacoux, Mexer.

Niedługo później Randal Kolo wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Kanarków”, zdobywając kolejną bramkę w 70. minucie meczu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Moses Simon.

W 71. minucie w drużynie FC Nantes doszło do zmiany. Roli Pereira wszedł za Kalifę Coulibalya. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Nicolas de Préville z jedenastki gości. Po chwili trener ”Kanarków” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Marcus Coco, a murawę opuścił Moses Simon.

W doliczonej pierwszej minucie starcia kartką został ukarany Toma Bašić, zawodnik Bordeaux. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Benoît Costil
88′ Sébastien Corchia
Youssouf Sabaly
82′ Ludovic Blas
Yacine Adli
 51′ (k.) Imran Louza
Mehdi Zerkane58′
Pedro Chirivella Burgos
Toma Bašić90′
82′ Moses Daddy Simon
Tom Lacoux57′ 58′
 70′ Randal Kolo Muani
Sékou Mara58′
 19′ 71′ Kalifa Coulibaly
Ui-Jo Hwang
Denis Petrić
Gaëtan Poussin
88′ Pereira da Silva Fabio
Paul Baysse58′
Charles Traoré
Maxime Poundjé
Anthony Limbombe Ekango
Jean Michaël Seri
71′ Roli Pereira de Sa
Issouf Sissokho
Abdoulaye Touré
Jimmy Briand
82′ Marcus Coco
Nicolas de Préville58′ 74′
82′ Renaud Emond
Rémi Oudin58′
Quentin Merlin
Amadou Traore58′

Arbiter nie ukarał piłkarzy FC Nantes żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał pięć żółtych.

Obie drużyny wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.