FC Nantes - AS Saint-Etienne 1-1 (1-0). Liga - 38. kolejka

21 maja na Stade de la Beaujoire - Louis Fonteneau odbyło się starcie 38. kolejki Ligue 1 pomiędzy drużynami FC Nantes i AS Saint-Etienne. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

21 maja  na Stade de la Beaujoire - Louis Fonteneau odbyło się starcie  38. kolejki  Ligue 1 pomiędzy drużynami FC Nantes  i AS Saint-Etienne. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Jedenastka AS Saint-Etienne wygrała aż siedem razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko cztery.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy FC Nantes nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 23. minucie z rzutu karnego bramkę zdobył Ludovic Blas.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter ukarał kartką Ludovica Blasa, piłkarza FC Nantes. W 45. minucie Sada Thioub zastąpił Romaina Hamoumę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC Nantes.

Trener AS Saint-Etienne postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił pomocnika Adila Aouchiche'a i na pole gry wprowadził napastnika Enza Crivellego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Między 71. a 74. minutą, boisko opuścili piłkarze FC Nantes: Kalifa Coulibaly, Wylan Cyprien, na ich miejsce weszli: Osman Bukari, Jean-Kevin Augustin. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Zaydou Youssoufa, Wahbiego Khazriego zajęli: Lucas Gourna-Douath, Arnaud Nordin.

Wysiłki podejmowane przez zespół AS Saint-Etienne w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 79. minucie Romain Hamouma wyrównał wynik meczu.

W 80. minucie w drużynie FC Nantes doszło do zmiany. Mohamed Achi wszedł za Randala Muaniego. Chwilę później trener FC Nantes postanowił bronić wyniku. W 81. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Ludovica Blasa wszedł Dennis Appiah, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce FC Nantes utrzymać remis. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Jeanowi-Kevinowi Augustinowi z FC Nantes. Była to 85. minuta meczu.

W 85. minucie Marcus Coco został zmieniony przez Fabia, co miało wzmocnić drużynę FC Nantes. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Denisa Bouangę na Harolda Moukoudiego. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Arbiter nie ukarał zawodników AS Saint-Etienne żadną kartką, natomiast piłkarzom FC Nantes pokazał dwie żółte.