FC Metz - SCO Angers 1-0 (0-0). Liga - 37. kolejka

W spotkaniu 37. kolejki Ligue 1, które rozegrane zostało 14 maja, zespół FC Metz zwyciężył z Angers SCO 1-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Stade Saint-Symphorien w Longeville-lès-Metz.

W  spotkaniu 37. kolejki  Ligue 1, które rozegrane zostało 14 maja, zespół FC Metz zwyciężył  z Angers SCO  1-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Stade Saint-Symphorien w Longeville-lès-Metz.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 starć zespół FC Metz wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 22. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Nabila Bentaleba z Angers SCO, a w 33. minucie Falego Candego z drużyny przeciwnej.

Jedynego gola meczu strzelił Didier Ze dla jedenastki FC Metz. Bramka padła w tej samej minucie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Fali Cande.

W 60. minucie sędzia pokazał kartkę Boubacarowi Traoremu z drużyny FC Metz. W 61. minucie Romain Thomas zastąpił Abdoulaye Bambę. W tej samej minucie w zespole Angers SCO doszło do zmiany. Thomas Mangani wszedł za Batistę Mendy'ego.

Chwilę później trener FC Metz postanowił wzmocnić formację obronną i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Williama Mikelbrencisa. Na boisko wszedł Thomas Delaine, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Od 66 minuty boisko opuścili zawodnicy Angers SCO: Angelo Fulgini, Mohamed-Ali Cho, Stephane Bahoken, na ich miejsce weszli: Azzedine Ounahi, Marin Jakolis, Casimir Ninga. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Sikou Niakate'a, Nicolasa de Preville'a zajęli: Jean-Armel Kana-Biyik, Louis Mafouta. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał kartką Thomasa Delaine'a, piłkarza FC Metz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy FC Metz obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Drużyna FC Metz w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Angers SCO w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.