• 6 .RC Strasbourg Alsace (26 pkt.)
  • 7 .AS Monaco (26 pkt.)
  • 8 .Angers Sporting Club de l'Ouest (25 pkt.)

FC Metz - PSG. Powrót na fotel lidera! Faworyt nie zawiódł

PSG pokonało FC Metz 3-1 i powróciło na fotel lidera Ligue 1. Paryżanie nie dali szans rywalowi, choć na początku drugiej połowy Metz zdołało postraszyć faworyta.

Piłkarze PSG nadal walczą o mistrzostwo Francji. Do końca sezonu Ligue 1 zostało jedynie pięć kolejek, a ekipa z Paryża nadal rywalizuje z Lille. Starcie z niżej notowanym FC Metz było zatem idealną okazją na - choć chwilowe - objęcie prowadzenia w tabeli ligi francuskiej.

Paryżanie bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie i już w 4. minucie objęli prowadzenie. Ander Herrera zagrał świetną piłkę z głębi boiska, a dopadł do niej Kylian Mbappe. Reprezentant Francji opanował futbolówkę i pewnym uderzeniem pokonał Alexandre'a Oukidja.

Na kolejną bramkę musieliśmy poczekać dopiero do drugiej połowy. Tuż po jej rozpoczęciu Farid Boulaya dograł futbolówkę w pole karne, a Fabien Centonze głową umieścił ją w siatce.

Gospodarze nie nacieszyli się jednak zbyt długo z prowadzenia. W 59. minucie Mbappe popisał się efektownym uderzeniem z dystansu, po którym futbolówka zatrzepotała się w siatce.

Wynik starcia w samej końcowe ustanowił Mauro Icardi. Napastnik został sfaulowany przez Dylana Bronna i sędzia bez zawahania wskazał na "jedenastkę". Argentyńczyk podszedł do piłki i zamienił stały fragment gry na gola.

PSG wskoczyło na fotel lidera Ligue 1. Paryżanie czekają teraz na rezultat spotkania Lille, które ma szansę wyprzedzić ekipę PSG, jeżeli wygra z Olympique Lyon.

Presnel Kimpembe
 46′ Fabien Centonze
Layvin Kurzawa60′ 64′
Pape Matar Sarr
Ander Herrera Agüera79′
15′ 68′ Bekanty Victorien Angban
Marco Verratti38′
87′ Thomas Delaine
Leandro Daniel Paredes
87′ Farid Boulaya
Pablo Sarabia García65′
87′ Digbo G'nampa Habib Maïga
Kylian Mbappé  4′, 59′ 58′ 87′
68′ Aaron Leya Iseka
. Neymar81′
Marc-Aurèle Caillard
Sergio Rico
Mamadou Fofana
Mitchel Bakker64′
87′ Matthieu Udol
Colin Dagba
Youssef Maziz
Luis Helio Pereira Danilo
68′ Kevin N'Doram
Angel Di Maria65′
87′ Papa Ndiaga Yade
Julian Draxler87′
87′ Vágner José Dias Gonçalves