• 6 .Angers Sporting Club de l'Ouest (17 pkt.)
  • 7 .FC Nantes (17 pkt.)
  • 8 .AS Monaco (17 pkt.)

FC Metz - PSG 2-3 w zaległym meczu 31. kolejki Ligue 1

Piłkarze Paris Saint-Germain wygrali na wyjeździe z FC Metz 3-2 w zaległym meczu 31. kolejki Ligue 1. Mistrzowie Francji zrównali się punktami (77) z prowadzącym AS Monaco.

Goście w pierwszej połowie objęli dwubramkowe prowadzenie.

W 33. minucie pierwszego gola dla PSG strzelił Edinson Cavani. Było to już 30. trafienie Urugwajczyka w tym sezonie Ligue 1, który jest zdecydowanym liderem klasyfikacji strzelców.

Trzy minuty później wynik podwyższył Blaise Matuidi.

Po zmianie stron do pracy wzięli się jednak gospodarze, którzy w przeciągu 10 minut doprowadzili do wyrównania.

Najpierw w 78. minucie kontaktową bramkę zdobył Yann Jouffre, a w 88. do siatki trafił Cheick Diabaté.

Zwycięstwo paryżan zapewnił Matuidi, który strzelił gola w trzeciej minucie doliczonego czasu gry.

PSG zrównał się punktami (77) w tabeli z liderującym Monaco. Podopieczni Leonarda Jardima mają jeszcze zaległy mecz do rozegrania.