• 5 .Olympique Marsylia (23 pkt.)
  • 6 .Angers Sporting Club de l'Ouest (22 pkt.)
  • 7 .RC Strasbourg Alsace (19 pkt.)
  • 8 .AS Monaco (19 pkt.)

FC Metz - Paris Saint-Germain FC 1-3 (0-1). Liga francuska - 34. kolejka Ligue 1

W spotkaniu 34. kolejki francuskiej Ligue 1, które rozegrane zostało 24 kwietnia, jedenastka FC Metz przegrała z PSG 1-3 (0-1). Pojedynek odbył się na Stade Saint-Symphorien w Longeville-lès-Metz.

M. Icardi 89'

Drużyna PSG (”Les Parisiens”) bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował drugie miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 32 razy. Jedenastka ”Les Parisiens” wygrała aż 21 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko sześć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze PSG otworzyli wynik. W czwartej minucie Kylian Mbappé dał prowadzenie swojej jedenastce. To już dwudzieste czwarte trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zanotował Ander Herrera.

W 15. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Victoriena Angbana z FC Metz (”Les Grenats”), a w 38. minucie Marca Verrattiego z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ”Les Parisiens”.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła wyrównująca bramka w tym spotkaniu. W 46. minucie wyrównującego gola dla piłkarzy gospodarzy strzelił Fabien Centonze. Asystę przy bramce zaliczył Farid Boulaya.

W 58. minucie sędzia pokazał kartkę Kylianowi Mbappému z PSG.

W 59. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Kylian Mbappé z PSG. W 60. minucie arbiter ukarał kartką Layvina Kurzawę, zawodnika gości.

Na murawie, jak to często zdarzało się PSG w tym sezonie, pojawił się Mitchel Bakker, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 64. minucie Layvina Kurzawę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole PSG doszło do zmiany. Angel Di Maria wszedł za Pabla Sarabię. W 68. minucie Victorien Angban zastąpił Kevina N'Dorama.

W tej samej minucie Aaron Leya został zmieniony przez Ibrahimę Niane, co miało wzmocnić drużynę FC Metz. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Neymara na Maura Icardiego w 81. minucie oraz Kyliana Mbappégo na Juliana Draxlera w tej samej minucie. W 79. minucie sędzia pokazał kartkę Anderowi Herrerze, piłkarzowi PSG. Trener ”Les Grenats” postanowił zagrać agresywniej. W 87. minucie zmienił pomocnika Digba Maïgę i na pole gry wprowadził napastnika Vágnera, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespoły wciąż miały problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie boisko opuścili ”Les Grenats”: Matthieu Udol, Papa Yade, a na ich miejsce weszli Thomas Delaine, Farid Boulaya.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy PSG w 89. minucie spotkania, gdy Mauro Icardi zdobył z karnego trzecią bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-3.

Presnel Kimpembe
 46′ Fabien Centonze
Layvin Kurzawa60′ 64′
Pape Matar Sarr
Ander Herrera Agüera79′
15′ 68′ Bekanty Victorien Angban
Marco Verratti38′
87′ Thomas Delaine
Leandro Daniel Paredes
87′ Farid Boulaya
Pablo Sarabia García65′
87′ Digbo G'nampa Habib Maïga
Kylian Mbappé  4′, 59′ 58′ 87′
68′ Aaron Leya Iseka
. Neymar81′
Marc-Aurèle Caillard
Sergio Rico
Mamadou Fofana
Mitchel Bakker64′
87′ Matthieu Udol
Colin Dagba
Youssef Maziz
Luis Helio Pereira Danilo
68′ Kevin N'Doram
Angel Di Maria65′
87′ Papa Ndiaga Yade
Julian Draxler87′
87′ Vágner José Dias Gonçalves
Idrissa Gana Gueye
Mamadou Lamine Gueye
Mauro Emanuel Icardi Rivero81′  89′ (k.)
68′ Ibrahima Niane
Moise Bioty Kean

Jedenastka ”Les Parisiens” była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Piłkarze FC Metz dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna ”Les Parisiens” w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.