• 6 .Angers Sporting Club de l'Ouest (17 pkt.)
  • 7 .FC Nantes (17 pkt.)
  • 8 .AS Monaco (17 pkt.)

FC Metz - Paris Saint-Germain FC 1-2 (1-1). Liga francuska - 7. kolejka Ligue 1

W starciu 7. kolejki francuskiej Ligue 1, które rozegrane zostało 22 września, drużyna FC Metz przegrała z PSG 1-2 (1-1). Mecz na Stade Saint-Symphorien w Longeville-lès-Metz obejrzało 26 661 widzów.

7. kolejka Francja - Ligue 1
2021-09-22 21:00 | Stadion: Stade Saint-Symphorien | Widzów: 26661 | Arbiter: Jérémie Pignard
FC Metz
Paris Saint-Germain FC
1
2
B. Kouyaté 39'
A. Hakimi 5',90'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna FC Metz (”Les Grenats”) plącze się na dole tabeli zajmując 20. miejsce, za to zespół PSG (”Les Parisiens”) zajmując pierwszą pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 33 razy. Drużyna PSG wygrała aż 22 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko sześć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu drużyna ”Les Parisiens” pokazała swoją wyższość. W piątej minucie na listę strzelców wpisał się Achraf Hakimi.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Papie Yade'owi z zespołu gospodarzy. Była to 19. minuta spotkania.

Trzeba było trochę poczekać, aby Boubakar Kouyaté wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Les Grenats”, zdobywając bramkę w 39. minucie meczu. W zdobyciu bramki pomógł Mamadou Gueye.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 65. minucie Georginio Wijnaldum zastąpił Angela Di Marię. W tej samej minucie Rafinha został zmieniony przez Andera Herrerę, co miało wzmocnić drużynę ”Les Parisiens”. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ibrahimę Niane na Nicolasa de Préville'a oraz Mamadou Gueyego na Farida Boulayę.

Chwilę później trener FC Metz postanowił bronić wyniku. W 67. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Papę Yade'a wszedł Sikou Niakaté, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół ”Les Grenats” nie obronił wyniku i ostatecznie przegrał spotkanie. Od 68. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom FC Metz i jedną drużynie przeciwnej. Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania w zespole ”Les Parisiens” doszło do zmiany. Julian Draxler wszedł za Nuna Mendesa.

W doliczonej pierwszej minucie starcia drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Dylan Bronn osłabiając drużynę FC Metz. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 73. minucie. W doliczonej trzeciej minucie pojedynku w drużynie FC Metz doszło do zmiany. Boubacar Traoré wszedł za Vincenta Pajota.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół PSG przyniosły efekt bramkowy. Dwie minuty później Achraf Hakimi po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 1-2. Asystę przy golu zanotował Neymar.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w siódmej minucie doliczonego czasu gry, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Neymarowi i Alexandre'owi Oukidi. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

FC Metz
90′ Alexandre Oukidja
Keylor Navas
90′ Fabien Centonze
Achraf Hakimi Mouh  5′, 90′
73′ 90′ Dylan Daniel Mahmoud Bronn
Marquinhos
 39′ Boubakar Kouyaté
Presnel Kimpembe
Matthieu Udol
Nuno Alexandre Tavares Mendes69′ 81′
66′ Mamadou Lamine Gueye
Alcantara Rafinha65′
Pape Matar Sarr
Georginio Wijnaldum65′
90′ Vincent Pajot
Luis Helio Pereira Danilo
19′ 67′ Papa Ndiaga Yade
. Neymar90′
68′ Digbo G'nampa Habib Maïga
Mauro Emanuel Icardi Rivero
66′ Ibrahima Niane
Kylian Mbappé
Marc-Aurèle Caillard
Gianluigi Donnarumma
Sofiane Alakouch
Abdou Diallo
67′ Sikou Niakaté
Jan Thilo Kehrer
Amine Bassi
Angel Di Maria65′
66′ Farid Boulaya
Eric Junior Dina Ebimbe
Opa Nguette
Julian Draxler81′
Warren Tchimbembé
Idrissa Gana Gueye
90′ Boubacar Traoré
Ander Herrera Agüera65′
66′ Nicolas de Préville
Leandro Daniel Paredes

Zespół PSG był w posiadaniu piłki przez 74 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

”Les Grenats” dostały w meczu pięć żółtych kartek i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Drużyna ”Les Grenats” w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.