• 6 .RC Strasbourg Alsace (26 pkt.)
  • 7 .AS Monaco (26 pkt.)
  • 8 .Angers Sporting Club de l'Ouest (25 pkt.)

FC Metz - Paris Saint-Germain 2-3

Piłkarze FC Metz przegrali z Paris Saint-Germain 2-3 po dramatycznym meczu otwierającym 14. kolejkę Ligue 1.

Ligue 1 - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Do składu PSG wrócił Zlatan Ibrahimović, który od blisko dwóch miesięcy narzeka na ból w pięcie. Szwed wystąpił, choć przed spotkaniem przyznał, że nie wyleczył w pełni kontuzji i wciąż czuje ból.

Początek spotkania zwiastował pewne zwycięstwo faworytów. Już w 9. minucie dał im prowadzenie Javier Pastore, a siedem minut później pechowo we własnym polu karnym interweniował Gaetan Bussman; dośrodkowana piłka trafiła w niego i wpadła do bramki gospodarzy.

Miejscowi jednak wyrównali krótko po przerwie dzięki dwóch strzałom Modibo Maïga z rzutów karnych.

Zwycięskiego gola dla PSG zdobył w 83. minucie Ezequiel Lavezzi. Bramkarz sparował piłkę po strzale Ibrahimovicia, futbolówka leciała w kierunku słupka, a Lavezzi wślizgiem wpakował ją do siatki.

FC Metz - Paris Saint-Germain 2-3 (0-2)