• 6 .Olympique Marsylia (32 pkt.)
  • 7 .Angers Sporting Club de l'Ouest (30 pkt.)
  • 8 .Girondins Bordeaux (29 pkt.)

FC Metz - OGC Nice 1-1 (0-1). Liga francuska - 19. kolejka Ligue 1

9 stycznia na Stade Saint-Symphorien w Longeville-lès-Metz odbyło się spotkanie 19. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami FC Metz i OGC Nice. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

A. Gouiri 18'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 21 meczów drużyna OGC Nice (”Orły”) wygrała dziewięć razy i zanotowała sześć porażek oraz sześć remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Po kwadransie gry kartkę otrzymał Boubakar Kouyaté z FC Metz (”Les Grenats”).

W tym czasie to piłkarze OGC Nice otworzyli wynik. W 18. minucie z karnego bramkę zdobył Amine Gouiri. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia ukarał kartką Youssefa Maziza, piłkarza FC Metz. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny OGC Nice.

Trener OGC Nice postanowił wzmocnić formację obronną i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Youcefa Atala. Na boisko wszedł Jordan Lotomba, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W tej samej minucie Rony Lopes został zastąpiony przez Kaspra Dolberga.

W 67. minucie kartką został ukarany Stanley N'Soki, zawodnik gości. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce FC Metz doszło do zmiany. Pape Sarr wszedł za Youssefa Maziza. Chwilę później trener FC Metz postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Papa Yade, a murawę opuścił Mamadou Gueye.

W tej samej minucie w zespole ”Les Grenats” doszło do zmiany. Thierry Ambrose wszedł za Aarona Leyę. W 76. minucie sędzia przyznał kartkę Hichemowi Boudaouiemu z drużyny gości.

Jedenastka gospodarzy otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 79. minucie bramkę wyrównującą zdobył John Boye.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Stanley N'Soki67′
 79′ John Boye
William Saliba
Thomas Delaine
Youcef Atal66′
17′ Boubakar Kouyaté
Hichem Boudaoui76′ 89′
70′ Mamadou Lamine Gueye
Jeff Reine-Adélaïde
Digbo G'nampa Habib Maïga
Hassane Kamara
Victorien Angban
Khéphren Thuram-Ulien
36′ 69′ Youssef Maziz
Marcos Paulo Mesquita Lopes66′
70′ Aaron Leya Iseka
Jordan Lotomba66′
69′ Pape Matar Sarr
Andy Pelmard
Warren Tchimbembé
Alexis Claude Maurice89′
Boubacar Traoré
Hicham Mahou
70′ Papa Ndiaga Yade
Alexis Trouillet
70′ Thierry Ambrose
Kasper Dolberg66′
Vágner José Dias Gonçalves
Dan Ndoye88′

Zespół FC Metz zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka OGC Nice w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.