• 6 .Olympique Marsylia (49 pkt.)
  • 7 .Stade Rennes FC (48 pkt.)
  • 8 .Montpellier HSC (46 pkt.)

FC Lorient - Stade Brest 1-0 (1-0). Liga francuska - 31. kolejka Ligue 1

4 kwietnia na Stade Yves Allainmat - Le Moustoir odbył się pojedynek 31. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami FC Lorient i Stade Brest. Starcie zakończyło się zwycięstwem FC Lorient 1-0.

31. kolejka Francja - Ligue 1
2021-04-04 15:00 | Stadion: Stade Yves Allainmat - Le Moustoir | Arbiter: Bastien Dechepy
FC Lorient
Stade Brest
1
0
L. Abergel 45'

Był to mecz zespołów broniących się przed spadkiem. Spotkała się 17. i 14. drużyna Ligue' 1.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem pojedynków drużyna Stade Brest wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Jeden mecz zakończył się remisem.

Od pierwszych minut zespół FC Lorient (”Morszczuki”) zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Stade Brest była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 20. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Laurentowi Aberglowi, piłkarzowi ”Morszczuków”.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Lorient w 45. minucie spotkania, gdy Laurent Abergel zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zanotował Terem Moffi.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Lorient.

W 52. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Steve'owi Mouniému z drużyny gości. Kibice Stade Brest nie mogli już doczekać się wprowadzenia Irvina Cardonę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie siedem zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Romain Philippoteaux.

W 67. minucie Jean-Kevin Duverne został zmieniony przez Jérémy'ego Le Douarona. Po chwili trener FC Lorient postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Thomas Monconduit, a murawę opuścił Fabien Lemoine. Między 77. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy FC Lorient: Armand Laurienté, Terem Moffi, Yoane Wissa, na ich miejsce weszli: Enzo Le Fée, Pierre-Yves Hamel, Quentin Boisgard. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ronaëla Pierre-Gabriela, Jeana Lucasa, Steve'a Mouniégo zajęli: Julien Faussurier, Gaëtan Charbonnier, Bandiougou Fadiga.

Między 78. a 88. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom FC Lorient i jedną drużynie przeciwnej. W czwartej minucie doliczonego czasu gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska Haris Belkebla osłabiając tym samym zespół gości. W drugiej połowie nie padły bramki.

Haris Belkebla90′
77′ Fabien Lemoine
Ronaël Julien Pierre-Gabriel81′
 45′ 20′ Laurent Abergel
Jean Lucas de Souza Oliveira82′
Vincent Le Goff
Romain Perraud
77′ Armand Laurienté
Romain Philippoteaux58′
87′ Terem Igobor Moffi
Steve Mounié52′ 82′
90′ Yoane Wissa
Franck Honorat
Teddy Bartouche-Selbonne
Mouez Hassen
Loris Mouyokolo
Ludovic Baal
90′ Quentin Boisgard
Julien Faussurier81′
Jonathan Delaplace
Bandiougou Fadiga82′
Stéphane Imad Diarra
Hugo Magnetti
77′ Enzo Le Fée
Irvin Cardona58′
77′ 78′ Thomas Monconduit
Gaëtan Charbonnier82′
Adrian Grbić
Jérémy Le Douaron67′
87′ 88′ Pierre-Yves Hamel

Drużyna Stade Brest zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy.

Zespół FC Lorient w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.