• 6 .FC Metz (38 pkt.)
  • 7 .Olympique Marsylia (38 pkt.)
  • 8 .Stade Rennes FC (38 pkt.)

FC Lorient - Lille OSC 1-4 (1-2). Liga francuska - 26. kolejka Ligue 1

W meczu 26. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 21 lutego, drużyna FC Lorient przegrała z Lille OSC 1-4 (1-2). Spotkanie odbyło się na Stade Yves Allainmat - Le Moustoir.

26. kolejka Francja - Ligue 1
2021-02-21 17:05 | Stadion: Stade Yves Allainmat - Le Moustoir | Arbiter: Johan Hamel
D. Bradarić 90'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka FC Lorient (”Morszczuki”) plącze się na dole tabeli zajmując 17. miejsce, za to zespół Lille OSC (”Mastify”) zajmując pierwszą pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 24 starcia jedenastka Lille OSC wygrała 12 razy i zanotowała siedem porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. W 20. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik ”Morszczuków” Andreaw Gravillon.

Prawie natychmiast Jérôme Hergault wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Lorient, zdobywając bramkę w 23. minucie meczu. Przy strzeleniu gola asystował Terem Moffi.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Lille OSC w 38. minucie spotkania, gdy José Fonte strzelił drugiego gola.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 59. minucie na listę strzelców wpisał się Nanitamo Ikoné.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu kartkę otrzymał Fabien Lemoine z jedenastki gospodarzy. Chwilę później trener FC Lorient postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Laurent Abergel, a murawę opuścił Jeremy Morel. A trener Lille OSC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Timothy'ego Weaha. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy i ma na koncie aż trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Jonathan David. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kolejnego gola.

W 65. minucie Jonathan Bamba został zmieniony przez Yusufa Yazıcı. Między 65. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze FC Lorient: Enzo Le Fée, Fabien Lemoine, Yoane Wissa, Terem Moffi, na ich miejsce weszli: Armand Laurienté, Thomas Monconduit, Quentin Boisgard, Adrian Grbić. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Xeki, Nanitama Ikonégo zajęli: Renato Sanches, Domagoj Bradarić. W 70. minucie kartkę dostał Thomas Monconduit, zawodnik gospodarzy.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W doliczonej pierwszej minucie spotkania czwartą bramkę dla jedenastki gości zdobył Domagoj Bradarić. Asystę przy golu zanotował Yusuf Yazıcı.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-4.

José Fonte  38′
20′ (samob.) Andreaw Gravillon
Sven Botman
 23′ Jérôme Hergault
Reinildo Isnard Mandava
Trevoh Chalobah
Benjamin André
65′ Enzo Le Fée
Luiz de Araujo Guimarães Neto
61′ 65′ Fabien Lemoine
Jonathan Bamba65′
73′ Yoane Wissa
Miguel Ângelo da Silva Rocha75′
64′ Jeremy Morel
Nanitamo Jonathan Ikoné  59′ 86′
73′ Terem Igobor Moffi
Tiago Emanuel Embalo Djaló
64′ Laurent Abergel
Jérémy Pied
73′ Quentin Boisgard
Renato Sanches75′
65′ 70′ Thomas Monconduit
Boubakary Soumaré
73′ Adrian Grbić
Yusuf Yazıcı65′
Pierre-Yves Hamel
Isaac Lihadji
65′ Armand Laurienté
Timothy Weah64′

Arbiter nie ukarał piłkarzy Lille OSC żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka Lille OSC w drugiej połowie dokonała czterech zmian.