• 6 .Stade Brest (24 pkt.)
  • 7 .Lille OSC (24 pkt.)
  • 8 .RC Strasbourg Alsace (23 pkt.)

FC Lorient - Girondins Bordeaux 1-1 (0-0). Liga francuska - 11. kolejka Ligue 1

24 października na Stade Yves Allainmat - Le Moustoir odbyło się spotkanie 11. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami FC Lorient i Bordeaux. Mecz zakończył się remisem 1-1. Starcie obejrzało 11 678 widzów.

11. kolejka Francja - Ligue 1
2021-10-24 15:00 | Stadion: Stade Yves Allainmat - Le Moustoir | Widzów: 11678 | Arbiter: Thomas Léonard
FC Lorient
Girondins Bordeaux
1
1
J. Laporte 76'
A. Elis 46'

Zespół Bordeaux (”Żyrondyści”) przed meczem zajmował 17. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 28 pojedynków drużyna Bordeaux wygrała 15 razy i zanotowała pięć porażek oraz osiem remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 18. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Javaira Dilrosuna z Bordeaux, a w pierwszej minucie doliczonego czasu Laurenta Abergla z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Żyrondystów” w 46. minucie spotkania, gdy Alberth Elis strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Jean Junior.

W 65. minucie Jérôme Hergault zastąpił Igora Silvę. W 67. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Quentina Boisgarda z ”Morszczuków”, a w 72. minucie Rémiego Oudina z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie trener FC Lorient postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Adrian Grbić, a murawę opuścił Quentin Boisgard.

”Morszczuki” odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 76. minucie Julien Laporte wyrównał wynik meczu. Przy strzeleniu gola pomagał Fabien Lemoine.

Na 11 minut przed zakończeniem spotkania żółtą kartkę dostał Julien Laporte z zespołu gospodarzy. W 86. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Jean Junior osłabiając tym samym drużynę gości. Chwilę później trener ”Żyrondystów” postanowił bronić wyniku. W 90. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Javaira Dilrosuna wszedł Timothée Pembélé, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać remis.

W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze gości: Fransérgio, Sékou Mara, Gideon Mensah, a na ich miejsce weszli Yacine Adli, Alberth Elis, Rémi Oudin. W doliczonej pierwszej minucie pojedynku żółtą kartkę dostał Sambou Soumano, zawodnik FC Lorient. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Benoît Costil
65′ Jérôme Hergault
Ricardo Luís Chaby Mangas
 76′ 79′ Julien Laporte
Rémi Oudin72′ 90′
67′ 72′ Quentin Boisgard
Yacine Adli90′
45′ Laurent Abergel
Jean Emile Junior Onana Onana86′
85′ Fabien Lemoine
Otávio Henrique Passos Santos
84′ Stéphane Imad Diarra
Alberth Josué Elis Martínez  46′ 90′
84′ Terem Igobor Moffi
Timothée Joseph Pembélé90′
65′ Igor Silva de Almeida
Edson André Sitoe
85′ Enzo Jérémy Le Fée
Fransérgio Rodrigues Barbosa90′
84′ Thomas Monconduit
Jimmy Briand
72′ Adrian Grbić
Samuel Kalu Ojim
84′ 90′ Sambou Soumano
Sékou Mara90′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze gości obejrzeli w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy cztery żółte.

Zespół FC Lorient w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.