• 6 .AS Monaco (29 pkt.)
  • 7 .FC Nantes (28 pkt.)
  • 8 .Lille OSC (28 pkt.)

FC Lorient - FC Nantes 0-1 (0-0). Liga francuska - 17. kolejka Ligue 1

W meczu 17. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 5 grudnia, zespół FC Lorient przegrał z FC Nantes 0-1 (0-0). Mecz na Stade Yves Allainmat - Le Moustoir obejrzało 16 025 widzów.

17. kolejka Francja - Ligue 1
2021-12-05 15:00 | Stadion: Stade Yves Allainmat - Le Moustoir | Widzów: 16025 | Arbiter: Ruddy Buquet
FC Lorient
FC Nantes
0
1
W. Cyprien 83'

Jedenastka FC Lorient (”Morszczuki”) przed meczem zajmowała 16. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Drużyna FC Nantes (”Kanarki”) wygrała aż osiem razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko cztery.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 18. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Kalifę Coulibaly z FC Nantes, a w 26. minucie Danga Faissala z drużyny przeciwnej.

W pierwszych minutach drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Samuelowi Moutoussamy'emu z jedenastki gości. W 64. minucie w drużynie FC Nantes doszło do zmiany. Wylan Cyprien wszedł za Kalifę Coulibalya.

W 67. minucie za Stéphane'a Diarrę wszedł Armand Laurienté. Niedługo później trener FC Nantes postanowił bronić wyniku. W 81. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Ludovica Blasa wszedł Fábio, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę zespołowi gości udało się strzelić gola i wygrać. W tej samej minucie w drużynie FC Nantes doszło do zmiany. Osman Bukari wszedł za Mosesa Simona.

A trener FC Lorient wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Adriana Grbicia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Terem Moffi.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Nantes w 83. minucie spotkania, gdy Wylan Cyprien strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Osman Bukari.

W 88. minucie Léo Pétrot został zmieniony przez Quentina Boisgarda, co miało wzmocnić drużynę ”Morszczuków”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Quentina Merlina na Charles'a Traorégo. W doliczonej pierwszej minucie starcia kartką został ukarany Andrei Girotto, piłkarz gości.

Dennis Appiah
88′ Léo Pétrot
Jean-Charles Castelletto
Julien Laporte
Andrei Girotto90′
67′ Stéphane Imad Diarra
Moses Daddy-Ajala Simon81′
26′ Dango Aboubacar Faissal Ouattara
Ludovic Blas81′
82′ Terem Igobor Moffi
Abdoulaye Sylla
88′ Quentin Boisgard
Charles Traoré90′
Théo Le Bris
Wylan Cyprien64′  83′
Thomas Monconduit
Osman Bukari81′
82′ Adrian Grbić
Willem Geubbels
67′ Armand Laurienté

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę ”Morszczukom”, a zawodnikom gości pokazał trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka ”Kanarków” w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.