• 6 .Olympique Marsylia (52 pkt.)
  • 7 .Stade Rennes FC (51 pkt.)
  • 8 .Montpellier HSC (47 pkt.)

FC Lorient - AS Saint-Etienne 2-1 (0-1). Liga francuska - 27. kolejka Ligue 1

28 lutego na Stade Yves Allainmat - Le Moustoir odbył się pojedynek 27. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami FC Lorient i AS-u Saint-Etienne. Mecz zakończył się zwycięstwem FC Lorient 2-1.

27. kolejka Francja - Ligue 1
2021-02-28 15:00 | Stadion: Stade Yves Allainmat - Le Moustoir | Arbiter: Stéphanie Frappart
FC Lorient
AS Saint-Etienne
2
1
A. Laurienté 66',86'
H. Moukoudi 14'

Było to spotkanie drużyn broniących się przed spadkiem. Grała ze sobą 19. i 14. jedenastka Ligue' 1.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 22 pojedynki zespół AS-u Saint-Etienne wygrał 10 razy i zanotował tyle samo porażek oraz dwa remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to zawodnicy AS-u Saint-Etienne otworzyli wynik. W 14. minucie Harold Moukoudi dał prowadzenie swojej jedenastce. Sytuację bramkową stworzył Arnaud Nordin.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny AS-u Saint-Etienne.

W 48. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Trevoha Chalobaha z FC Lorient (”Morszczuki”), a w 56. minucie Mathieu Debuchy'ego z drużyny przeciwnej. W 59. minucie w zespole AS-u Saint-Etienne doszło do zmiany. Aimen Moueffek wszedł za Zaydou Youssoufa.

Chwilę później trener AS-u Saint-Etienne postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Charles Abi, a murawę opuścił Anthony Modeste. W 61. minucie Thomas Monconduit został zmieniony przez Fabiena Lemoine'a. Trener FC Lorient postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Quentina Boisgarda i na pole gry wprowadził napastnika Armanda Laurientégo. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

W tej samej minucie w zespole ”Morszczuków” doszło do zmiany. Yoane Wissa wszedł za Enza Le Féego.

Jedenastka gospodarzy nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Armand Laurienté.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom AS Saint-Etienne: Aimenowi Moueffekowi w 73. i Lucasowi Gourna-Douathowi w 84. minucie.

W 86. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Armand Laurienté z FC Lorient. W 88. minucie w zespole AS-u Saint-Etienne doszło do zmiany. Maxence Rivera wszedł za Aimena Moueffeka.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Harold Moukoudi  14′
48′ Trevoh Chalobah
Pape Abou Cissé
Vincent Le Goff
Miguel Ángel Trauco Saavedra
Julien Laporte
Arnaud Nordin83′
61′ Enzo Le Fée
Zaydou Youssouf59′
61′ Thomas Monconduit
Denis Athanase Bouanga
Laurent Abergel
Mahdi Camara83′
61′ Quentin Boisgard
Yvan Neyou Noupa
83′ Terem Igobor Moffi
Anthony Modeste60′
Paul Nardi
Stefan Bajic
Jérôme Hergault
Timothee Kolodziejczak
61′ Fabien Lemoine
Saidou Sow
Sylvain Marveaux
Adil Aouchiche83′
Franklin Wadja
Lucas Gourna-Douath83′ 84′
83′ Adrian Grbić
Aimen Moueffek59′ 73′ 88′
Pierre-Yves Hamel
Charles Nathan Abi60′
61′  66′, 86′ Armand Laurienté
Kévin Monnet-Paquet
61′ Yoane Wissa
Maxence Rivera88′

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom AS-u Saint-Etienne pokazał trzy.

Drużyna FC Lorient w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.