• 6 .Clermont Foot 63 (8 pkt.)
  • 7 .Olympique Lyon (8 pkt.)
  • 8 .FC Lorient (8 pkt.)

FC Lorient - Angers Sporting 2-0 (1-0). Liga francuska - 35. kolejka Ligue 1

W starciu 35. kolejki francuskiej Ligue 1, które rozegrane zostało 2 maja, zespół FC Lorient wygrał z Angers Sporting 2-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Stade Yves Allainmat - Le Moustoir.

35. kolejka Francja - Ligue 1
2021-05-02 15:00 | Stadion: Stade Yves Allainmat - Le Moustoir | Arbiter: Willy Delajod
FC Lorient
Angers Sporting Club de l'Ouest
2
0
Y. Wissa 44'
F. Lemoine 48'

Zespół FC Lorient (”Morszczuki”) przed meczem zajmował 17. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Angers Sporting wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla drużyny Angers Sporting. Po kwadransie gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska Lassana Coulibaly osłabiając tym samym drużynę gości.

W 24. minucie Ismaël Traoré został zmieniony przez Jimmy'ego Cabota. W 28. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Juliena Laporte'a z FC Lorient, a w 43. minucie Vincenta Manceau z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Lorient w 44. minucie spotkania, gdy Yoane Wissa zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Lorient.

W 46. minucie żółtą kartkę dostał Mathias Lage z drużyny gości. Na drugą połowę zespół Angers Sporting wyszedł w zmienionym składzie, za Loïsa Diony'ego wszedł Farid El Melali.

Drużyna Angers Sporting ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W pierwszych minutach drugiej połowy wynik ustalił Fabien Lemoine. Asystę zaliczył Enzo Le Fée.

W 50. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Julien Laporte z zespołu gospodarzy i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 28. minucie. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał żółtą kartką Enza Le Féego, zawodnika gospodarzy. Po chwili trener ”Morszczuków” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Armand Laurienté, a murawę opuścił Yoane Wissa.

W 78. minucie w drużynie Angers Sporting doszło do zmiany. Waniss Taibi wszedł za Mathiasa Lagego. Trener Angers Sporting wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mohameda-Alego Cho. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy. Murawę musiał opuścić Stéphane Bahoken. W doliczonej trzeciej minucie meczu sędzia przyznał żółtą kartkę Mateo Pavloviciowi z Angers Sporting.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Pierrick Capelle
28′ 50′ Julien Laporte
Ismaël Traoré24′
65′ 85′ Enzo Jeremy Le Fée
Mathias Pereira Lage46′ 78′
Laurent Abergel
Thomas Mangani84′
 48′ 90′ Fabien Lemoine
Lassana Coulibaly15′
 44′ (k.) 71′ Yoane Wissa
Stéphane Bahoken78′
85′ Terem Igobor Moffi
Antonin Bobichon84′
90′ Stéphane Imad Diarra
Jimmy Cabot24′
85′ Thomas Monconduit
Farid El Melali46′
Franklin Wadja
Waniss Taibi78′
85′ Adrian Grbić
Mohamed-Ali Cho78′
Pierre-Yves Hamel
Noah Fatar
71′ Armand Laurienté
Sada Thioub

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną piłkarzom Angers Sporting w pierwszej połowie, a w drugiej dwie żółte. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną żółtą oraz jedną czerwoną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna Angers Sporting wymieniła pięciu graczy.