• 6 .Olympique Lyon (16 pkt.)
  • 7 .Stade Rennes FC (15 pkt.)
  • 8 .RC Strasbourg Alsace (14 pkt.)

ES Troyes - Montpellier HSC 1-1 (1-0). Liga francuska - 6. kolejka Ligue 1

W starciu 6. kolejki francuskiej Ligue 1, które rozegrane zostało 19 września, drużyna ES Troyes zremisowała z Montpellier HSC 1-1 (1-0). Mecz na Stade de l'Aube obejrzało 7 405 widzów.

6. kolejka Francja - Ligue 1
2021-09-19 15:00 | Stadion: Stade de l'Aube | Widzów: 7405 | Arbiter: Florent Batta
ES Troyes Aube Champagne
Montpellier HSC
1
1
Y. Touzghar 37'
T. Savanier 87'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Drużyna Montpellier HSC (”MHSC”) wygrała aż cztery razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko dwa.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 23. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Thulera, piłkarza ”MHSC”.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników ES Troyes w 37. minucie spotkania, gdy Yoann Touzghar zdobył pierwszą bramkę. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Sytuację bramkową stworzył Issa Kaboré.

W 44. minucie żółtą kartkę dostał Tristan Dingomé z drużyny gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ES Troyes.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Montpellier HSC: Jordanowi Ferriemu w 49. i Téjemu Savanierowi w 51. minucie. W 60. minucie Tristan Dingomé został zmieniony przez Gersona Rodriguesa.

W tej samej minucie Giulian Biancone został zmieniony przez Youssoufa Konégo, co miało wzmocnić drużynę ES Troyes. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nicolasa Cozzę na Mihaila Risticia. Trener ”MHSC” postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Jorisa Chotarda i na pole gry wprowadził napastnika Sepe'a Wahiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał żółtą kartkę Tanguy'emu Banhie-Zoukrou z ES Troyes.

W 79. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Thuler z drużyny Montpellier HSC i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 23. minucie. Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku żółtą kartkę dostał Xavier Chavalerin, piłkarz gospodarzy.

Zespół gości wyrównał wynik meczu. W 87. minucie na listę strzelców wpisał się Téji Savanier. Asystę przy bramce zaliczył Nicholas Gioacchini.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał żółtą kartkę Gersonowi Rodriguesowi z drużyny gospodarzy. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Arnaud Souquet67′
78′ Oualid El Hajjam
Matheus Soares Thuler23′ 79′
Jimmy Giraudon
Maxime Esteve
44′ 60′ Tristan Dingomé
Nicolas Louis Marcel Cozza66′
69′ Issa Kaboré
Jordan Ferri49′
60′ Giulian Biancone
Florent Mollet83′
N'Guessan Rominigue Kouamé
Stephy Alvaro Mavididi84′
81′ Xavier Chavalerin
Joris Chotard66′
Florian Tardieu
Téji Tedy Savanier  87′ 51′
 37′ 78′ Yoann Touzghar
Valère Germain
Jessy Moulin
Dimitry Bertaud
69′ 71′ Tanguy Banhie-Zoukrou
Redouane Halhal
60′ Youssouf Koné
Mihailo Ristić66′
78′ Philippe Sandler
Mathías Sebastián Suárez Suárez
78′ Dylan Chambost
Béni Makouana
60′ 90′ Gerson Leal Rodrigues Gouveia
Sepe Elye Wahi66′

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom ES Troyes w pierwszej połowie, a w drugiej trzy. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie żółte i jedną czerwoną.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.