Reklama

Reklama

Eric Abidal przeszedł do Olympiakosu Pireus

Były obrońca piłkarskiej reprezentacji Francji 34-letni Eric Abidal, który jeszcze dwa dni wcześniej zapewniał, że pozostanie w AS Monaco, zmienił zdanie i podpisał dwuletni kontrakt z Olympiakosem Pireus.

Kwoty transferu z mistrzem Grecji nie ujawniono.

Miniony sezon 67-krotny reprezentant Francji, srebrny medalista mistrzostw świata 2006, spędził w zespole z Monaco, którego jest wychowankiem. Wrócił tu po 11 latach przerwy. W międzyczasie grał m.in. w Olympique Lyon i przez sześć lat w Barcelonie.

W marcu 2011 roku zdiagnozowano u niego raka wątroby. Pojawił się na boisku w maju 2011 roku, zaledwie po dwóch miesiącach od operacji usunięcia guza. Wystąpił w finale Ligi Mistrzów, w którym "Barca" pokonała Manchester United 3-1. Rok po operacji okazało się jednak, że nastąpił nawrót choroby i konieczny był przeszczep. Zabieg się udał, a dawcą był kuzyn piłkarza. Obrońca ponownie wrócił do gry 6 kwietnia 2013 roku po przerwie trwającej ponad 13 miesięcy.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama