• 6 .Olympique Marsylia (32 pkt.)
  • 7 .Angers Sporting Club de l'Ouest (30 pkt.)
  • 8 .Montpellier HSC (28 pkt.)

Dijon FCO - Olympique Marsylia 0-0. Liga francuska - 19. kolejka Ligue 1

9 stycznia na Stade Gaston-Gérard odbył się pojedynek 19. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami Dijon FCO i Olympique Marsylia. Starcie zakończyło się remisem 0-0.

19. kolejka Francja - Ligue 1
2021-01-09 21:00 | Stadion: Stade Gaston-Gérard | Arbiter: Jérôme Miguelgorry
Dijon FCO
Olympique Marsylia
0
0

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Dijon FCO plącze się na dole tabeli zajmując 18. miejsce, za to jedenastka Olympique Marsylia (”OM”) zajmując piątą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna Olympique Marsylia wygrała aż sześć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 19. a 29. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Dijon FCO i jedną drużynie przeciwnej.

W 60. minucie Nemanja Radonjić zastąpił Dimitriego Payeta. W tej samej minucie w jedenastce Olympique Marsylia doszło do zmiany. Mickaël Cuisance wszedł za Pape'a Gueyego.

Trener ”OM” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Valère'a Germaina. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie aż trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Darío Benedetto. W 63. minucie kartkę dostał Valentin Rongier, piłkarz gości. Chwilę później trener Dijon FCO postanowił bronić wyniku. W 64. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Pape'a Diopa wszedł Wesley Lautoa, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Dijon FCO utrzymać remis.

Od 65 minuty boisko opuścili piłkarze Dijon FCO: Pape Konaté, Eric Dina, Mama Baldé, na ich miejsce weszli: Frederic Sammaritano, Mihai Dobre, Aurélien Scheidler. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Boubacara Kamary, Floriana Thauvina zajęli: Kevin Strootman, Marley Aké. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę obejrzał Wesley Lautoa z jedenastki gospodarzy.

Hiroki Sakai
23′ Bruno Écuélé Manga
Álvaro González Soberón
Senou Coulibaly
Duje Caleta-Car
Glody Ngonda Muzinga
Yuto Nagatomo
78′ Eric Junior Dina Ebimbe
Valentin Rongier63′
Didier Ndong Ibrahim
Pape Alassane Gueye29′ 60′
Bersant Celina
Boubacar Kamara65′
19′ 64′ Pape Cheikh Diop Gueye
Florian Thauvin76′
90′ Mama Samba Baldé
Darío Ismael Benedetto61′
65′ Pape Moussa Konaté
Nemanja Radonjić60′
Owalabi Franck Saturnin Allagbé Kassifa
Yohann Pelé
Fouad Chafik
Leonardo Julián Balerdi Rossa
64′ 66′ Wesley Lautoa
Lucas Perrin
Jonathan Panzo
Mickaël Cuisance60′
78′ Mihai Alexandru Dobre
Saîf-Eddine Khaoui
Jordan Marié
Dimitri Payet60′
65′ Frederic Sammaritano
Kevin Strootman65′
Mounir Chouiar
Marley Aké76′
90′ Aurélien Scheidler
Valère Germain61′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Dijon FCO dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół ”OM” w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.